Technológie

Samsung predstavil na IFA 2013 pestrú paletu noviniek, spotrebiče, smartphony aj tlačiarne

tonery

Samsung ponúka na veľtrhu IFA 2013 európsku víziu, ktorej zmyslom je zlepšiť život ľudí dnes aj v budúcnosti. Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., dnes na veľtrhu IFA 2013 predstavila svoju európsku víziu pre trh spotrebnej elektroniky a predviedla najnovšie SMART televízory, domáce spotrebiče a tlačiarne. Samsung ukázal, ako zasvätené postrehy spotrebiteľov pomáhajú návrhárom a inžinierom vyvíjať produkty a služby, ktoré predvídajú a stanovujú trendy na trhu.

„Samsung sa riadi tromi hlavnými zásadami. Sú to ľudia, inovácie a spoločnosť. Jedným z tajomstiev nášho úspechu je, že robíme maximum pre to, aby sme pochopili, ako ľudia používajú technológie. Tieto postrehy majú vplyv na všetko, čo vytvárame. Takýmto spôsobom prichádzame s produktmi a službami, ktoré robia život v domácnosti oveľa pohodlnejším a šťastnejším,“ uviedol Boo-Keun Yoon, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics a dodal: „V priebehu minulého roka otvoril Samsung po celom svete päť laboratórií pre výskum životného štýlu, ktoré zisťujú, čo zákazníci potrebujú a chcú. Tieto laboratóriá sú súčasťou výskumnej siete, ktorá zahŕňa ďalších 33 výskumno-vývojových pracovísk a šesť dizajnérskych centier. Inovácii produktov sa venuje viac než štvrtina pracovníkov spoločnosti Samsung.“

Samsung galaxy S4 zoom camera

Samsung má v Európe hlboké korene a hrá v tomto regióne veľmi aktívnu úlohu tým, že vzdeláva a podnecuje ďalšiu generáciu špičkových technologických odborníkov. V Holandsku Samsung oboznamuje učiteľov, ako integrovať technológie v digitálnej triede, zatiaľ čo v Poľsku sa študenti učia zručnostiam počítačového programovania. Tieto iniciatívy prebiehajú aj vo Francúzsku a Veľkej Británii, kde Samsung podporuje znevýhodnené deti. To je len niekoľko príkladov úsilia spoločnosti Samsung o rozširovanie digitálnych vedomostí a pomoc pri riešení problematiky nezamestnanosti mladých ľudí.

Domáca zábava dosahuje novú úroveň
Samsung bol uplynulých deväť rokov jednotkou európskeho televízneho trhu, k čomu prispelo presadzovanie plazmových a LED technológií, ktoré sú schopné ponúknuť najjasnejšie farby, najhlbšiu čiernu a najostrejší obraz. V súčasnosti je Samsung hnacou silou novej éry inovácií v oblasti televízorov s odvážnym prístupom k technológiám Ultra High-Definition (UHD) a OLED, ktorých cieľom je poskytnúť čo najreálnejší zážitok.

V minulom roku predal Samsung po celom svete každú sekundu dva televízory a v Európe má spoločnosť 41% podiel na trhu. V záujme upevnenia svojho vedúceho postavenia v Európe zrealizoval Samsung medzi viac ako 18 000 Európanmi z 18 krajín výskum, aby zistil, čo od televízie očakávajú. Výsledky ukazujú, že v popredí záujmu spotrebiteľov je vynikajúca kvalita obrazu, väčšia obrazovka a jednoduchšie, intuitívnejšie ovládanie.

Televízory radu UHD F9000
Televízory Samsung UHD F9000 spĺňajú všetky tri vyššie uvedené požiadavky spotrebiteľov a ponúkajú pri sledovaní bezkonkurenčný zážitok. UHD F9000 so svojimi viac ako ôsmimi miliónmi pixelov, čo je štyrikrát viac ako u Full HD, predstavuje revolúciu v rozlíšení, pretože aj tie najzložitejšie vizuálne detaily sú dokonale rozkreslené, jasné a neuveriteľne realistické.

Bezkonkurenčný LED panel poskytuje ostré detaily, optimálne farby a kontrast. To všetko dopĺňa výkonná technológia spracovania obrazu Picture QuadMatic Engine. Bez ohľadu na zdroj obsahu – SD, HD alebo Full HD – QuadMatic Picture Engine zdrojový obraz upravuje, odstraňuje vizuálny šum, vylepšuje detaily a zvyšuje ostrosť obrazu ešte predtým, než nakoniec prevedie obraz do ohromujúceho UHD rozlíšenia. Okrem ostrejšieho obrazu ponúka F9000 a všetky UHD televízory Samsung bezkonkurenčný jas, dokonalý kontrast s najhlbšou čiernou a skutočné UHD rozlíšenie pomocou patentovaných algoritmov pre dosiahnutie čo najkvalitnejšieho obrazu.

Televízor UHD F9000 sa stane dominantou každej obývacej izby. Má minimalistický dizajn s úzkym rámikom, kovovým stojanom a kovovo lesklou povrchovou úpravou. Tento dizajn nenápadne skrýva vstavané reproduktory a subwoofery umožňujúce silný 70W zvukový zážitok, pričom One Connect Box ponúka na jednom mieste všetky konektory pre multimediálne prehrávače, takže neprehľadná spleť káblov sa stáva minulosťou.

Jedinečné inovácie nájdeme aj vo vnútri televízora, pretože je tu možnosť pomocou vstavanej súpravy Evolution Kit časom upgradovať softvérové ​​funkcie a rozšíriť tak ponuku služieb vrátane budúcich štandardov kvalitnejšieho rozlíšenia UHD.

Samsung Smart Hub – jednoduché, intuitívne rozvrhnutie obrazovky do piatich panelov, ktoré premieňa televíznu obrazovku na centrum zábavy i spoločenského života, bolo vyvinuté tak, aby spĺňalo nové požiadavky zákazníkov. Podľa zistení spoločnosti Samsung už v centre pozornosti pri sledovaní televízie nie je živé vysielanie. Funkcia S Recommendation navrhuje na sledovanie televízne relácie a filmy podľa preferencií používateľa a histórie sledovania. Televízor F9000 vybavený dvoma nezávislými tunermi, vstavanou kamerou, možnosťou videochatu a zdieľaním obsahu s mobilnými zariadeniami stlačením jedného tlačidla prináša skutočne moderný zážitok zo sledovania.

Zakrivený OLED televízor
55-palcový zakrivený OLED televízor spoločnosti Samsung prekonáva bariéry inovácie v oblasti domácej zábavy a je bezprecedentným skokom vpred, čo sa týka kvality obrazu aj dizajnu. Zakrivený rámik inšpirovaný konceptom „Timeless Arena“ dáva vyniknúť realisticky presným farbám poskytovaným technológiou OLED. Každý pixel sa rozsvecuje samostatne, takže je možné dosiahnuť skutočne absolútnu čiernu a kontrastný pomer, ktorý bol u tradičných televízorov doposiaľ nemožný.

Samsung Zakriveny UHD TV

Mierne zakrivenie panela zobrazuje všetko ako živé a v hĺbke väčšej, než aká kedy bola v možnostiach akejkoľvek plochej obrazovky. Televízna obrazovka vyzerá, ako by sa vznášala nad kovovým rámikom a pôsobí zároveň ľahko aj robustne. Výsledkom je úplne nový zážitok zo sledovania televízie charakterizovaný sviežimi farbami, ostrejším kontrastom a bezchybnou reprodukciou obrazu.

Okrem intuitívnych funkcií Smart Hub a S Recommendation zakrivený OLED televízor ďalej rozširuje možnosti sledovania pomocou funkcie Multi-View. Dvaja ľudia môžu pomocou okuliarov Multi-View so slúchadlami pre stereo počúvanie na tej istej obrazovke sledovať dva rôzne televízne kanály súčasne. Táto funkcia založená na výnimočnej obnovovacej frekvencii je tak pokročilá, že dvaja diváci môžu zároveň sledovať akúkoľvek kombináciu 2D aj 3D obsahu.

Domáce spotrebiče, ktoré vytvárajú lepší domov
Víziou divízie Digital Appliances spoločnosti Samsung je podpora spokojného života v domácnosti. Nové výrobky vychádzajú z hlbokej znalosti miestneho trhu, zohľadňujú želania spotrebiteľov a ponúkajú dizajn vynikajúcej kvality. Spoločnosť Samsung vie, že pre jej zákazníkov je dôležitých veľa vecí – od fantastického jedla a skvelej kuchyne až po oslnivý dizajn interiéru. Každý vytvorený digitálny spotrebič tieto potreby napĺňa, a napomáha tak vytvárať šťastnejší domov.

V roku 2013 sa predaj domácich spotrebičov od spoločnosti Samsung zdvihol o 14 %, vďaka čomu sa značka Samsung stala celosvetovo najrýchlejšie rastúcou značkou. Čo sa týka predaja chladničiek a mikrovlnných rúr, je spoločnosť Samsung štyri po sebe nasledujúcich roky v Európe jednotkou čo do podielu na trhu a je na najlepšej ceste stať sa do roku 2015 jednotkou aj v celkovom predaji domácich spotrebičov.

Club des Chefs
Samsung nadviazal partnerstvo so svetoznámymi šéfkuchármi, s ktorými chce spoločne rozvíjať možnosti varenia v domácnosti. Medzi členmi novozaloženého „Samsung Club des Chefs“ patrí Eric Trochon z parížskej reštaurácie Semilla, Michel Troisgros z Maison Troisgros vo francúzskom Roanne, Frank Castronovo a Frank Falcinelli z newyorskej reštaurácie Frankie Sputino a Christopher Kostow z kalifornskej reštaurácie The Meadowhead nachádzajúcej sa v Napa Valley. Táto elitná skupina profesionálnych šéfkuchárov pomôže spotrebiteľom objavovať nové kuchárske postupy a ponúkne svoje neoceniteľné skúsenosti aj pri vývoji nových kuchynských výrobkov Samsung.

Vysávač Samsung Motion Sync
Samsung na základe analýzy potrieb zákazníkov vyvinul vysávač Motion Sync SC20F70, ktorý kladie dôraz predovšetkým na dizajn a jednoduchosť použitia. Vďaka revolučnému dizajnu Motion Sync patrí tento vysávač medzi najpohyblivejšie vysávače na trhu. Redukuje nutnosť manipulácie s prístrojom pri vysávaní na minimum. Inovatívna technológia CycloneForce Multi sa navyše postará o to, aby vysávač neustále poskytoval maximálny sací výkon. V spojení s ovládacími prvkami umiestnenými priamo na rukoväti vysávača, senzormi detekujúcimi plochy, ktoré je potrebné povysávať, a bezsáčkovým prevedením ponúka vysávač Motion Sync jedinečný výkon a bezkonkurenčne ľahkú manipuláciu pri použití.

Chladničky Food Showcase FS9000
Samsung robil výskum zameraný na to, ako ľudia do svojich chladničiek v domácnostiach ukladajú potraviny a zistil, že spotrebiteľom často chýba lepšia organizácia priestoru v chladničke, ktorá by umožnila ľahšie ukladanie potravín. Delená chladnička Samsung Food Showcase ponúka rozdelenie úložného priestoru na dve samostatné časti – Showcase a InnerCase. Toto rozdelenie umožňuje v chladničke vyhradiť priestor pre potraviny, ktoré sa používajú každý deň a oddeliť ho od priestoru pre potraviny používané menej často, vďaka čomu je každodenné používanie chladničky pre všetkých členov rodiny pohodlnejšie .

Decentný dizajn vrátane povrchovej úpravy pôsobí veľmi čisto. Chladnička Food Showcase ponúka úložný priestor s objemom 834 litrov a je vybavená technológiou Space Max, ktorá umožňuje, aby steny chladničky boli tenšie a pritom izolovali lepšie ako steny štandardných chladničiek. Chladnička Food Showcase bude na európsky trh uvedená začiatkom roka 2014.

Inovácie v oblasti tlače pre domácnosti i firmy
Spoločnosť Samsung sa pri vývoji nových zariadení pre tlač zameriava na mobilitu, užívateľskú prívetivosť a atraktívny dizajn a do roku 2017 sa chce stať najväčším svetovým výrobcom laserových tlačiarní formátu A4 a multifunkčných tlačiarní. Vzhľadom k stále väčšiemu rozšíreniu mobilných zariadení, rastúcemu dôrazu na bezpečnosť a dramatickému nárastu dostupného digitálneho obsahu vzniká potreba moderných zariadení, ktoré by používateľom umožnili osobne riadiť prostriedky používané na tlač doma aj v práci. Samsung vyvíja aplikácie a funkcie pre mobilnú tlač už od roku 2009 a patrí medzi ne napr. špecializovaná aplikácia Mobile Print, podpora Wi-Fi Direct, samostatné tlačidlo pre natívnu fototlač a nedávno pridaná podpora technológie Google Cloud Print alebo podpora NFC.

Mobilná éra mení prístup k tlači
Samsung na berlínskom veľtrhu predstavil tlačiareň Xpress C460, ktorá je prvou multifunkčnou tlačiarňou na svete s podporou technológie NFC. Táto tlačiareň reaguje na túžbu spotrebiteľov po zariadení, ktoré by ponúklo lepšiu podporu komunikácie, spolupráce a konektivity a umožňuje tlačiť fotografie aj dokumenty priamo zo smartfónov jednoduchým poklepaním na displej prístroja. Ľahšie je teraz tiež skenovanie a faxovanie dokumentov, pretože používatelia môžu synchronizovať svoje kontakty uložené v smartfóne s tlačiarňou.

Samsung sa pri vývoji nových výrobkov zameriava predovšetkým na jednoduchosť použitia a to sa týka aj nastavenie bezdrôtových tlačiarní, ktoré doteraz bolo často príliš zložité a vyžadovalo veľa krokov. V prípade tlačiarne Xpress C460 prebieha inštalácia v troch jednoduchých krokoch a tlačiareň pritom ani nie je nutné prepojovať s počítačom pomocou USB kábla. Tlačiareň Xpress C460 bola uvedená do predaja tento rok v auguste a nový rad monochromatických tlačiarní MFP Xpress M2070, ktorý je určený výhradne pre európsky trh, bude k dispozícii v septembri tohto roka.

Kompletné informácie, videonahrávky a obrazové materiály týkajúce sa všetkých výrobkov prestavaných na veľtrhu IFA 2013 nájdete na adrese www.samsungifa2013.com.

You may also like

More in:Technológie