Praktické

Surtep.sk nemá nič spoločné s obchodom Surtep.cz, skúste to inak

Aké prekvapenie, keď zvažujete nákup v známom českom obchode s počítačovými hrami na adrese Surtep.cz a tipnete si slovenskú doménu. V prvom momente máte pocit, že Surtep.sk je naozaj obchod, ktorý sa vám otvorí, no v skutočnosti ide len o šikovnosť v rýchlosti registrácie a tak trochu priživení sa na obchodnom názve. Vzhľadom na platnú legislatívu, nič trestné a z pohľadu zákonov vec bezproblémová. Nebezpečenstvo zámeny, ktoré tu vzniká, vytvára možnosť, že za slovenského zástupcu českého predajcu môže niekto pokladať obsah slovenskej domény Surtep.sk. Pravda je však iná.

Surtep.sk radšej hľadajte ako surtep.cz

Surtep.sk nie je pravý Surtep. Surtep je len CZ

Český obchod Surtep sa nachádza na českej doméne Surtep.cz a s ňou si pomerne dobre vystačí. Je to aj najmä preto, že samotný obchod na Surtep.cz si dokážete hravo prepnúť na euro a aj odoslanie je možné nastaviť na Slovensko. Na slovenskú adresu vám balíček doručí kuriér GLS.

Správny obchod Surtep je teda na adrese www.surtep.cz

Správa viacerých eshopov má svoje úskalia

V takomto prípade nie je vlastníkom SK domény pôvodný vlastník obchodného názvu. Zákazník však môže byť uvedený do omylu, ak si to myslí. Dôvodom tohto odchytu mohlo byť v minulosti neočakávanie prerazenia aj na Slovensko, kým niekto iný bol rýchlejší. Pôvodný Surtep zostal na svojej pôvodnej doméne aj naďalej, pretože si dokázal vystačiť. Na druhej strane sa dá rozumieť, že prevádzkovať dva obchody na napríklad inej doméne, je komplikované. Dva obchody sú dve rôzne technické riešenia, dve rôzne identifikované platformy, ktoré je nutné obsluhovať, udržiavať, napĺňať, ladiť a riešiť. Aj priebežné nutné aktualizácie a prechody na mobilné, či responzibilné verzie by tvorili vysoké náklady.

You may also like

More in:Praktické