Marketing

Navádzať ľudí na klikanie vašich reklám Adsense nie je dobrý nápad

tonery

Falošné súťaže, stránky a rôzne pochybné úlohy, pri ktorých máte klikať na niekoho reklamy, sú niečo, čo je vo svete férového marketingu nemysliteľné. Priam niečo také uráža akúkoľvek svedomitú prácu ľudí a všetkých tých, ktorých poctivá práca sa ani nemôže rovnať úspechom niektorých nepoctivcov. Keď narazíte na naozaj zaujímavú snímku ako je táto, vlastne sa ni nemôžete čudovať, prečo je toľko podvodníkov a špekulantov. Jednoducho im to vynáša.

Navádzanie na klikanie reklám Adsense

Niečo, čo si bežne človek nedovolí

Vytvoriť falošnú súťaž o iPhone a do podmienok nasadiť úlohu, aby vám klikli na reklamu, to je niečo, k čomu nemáte odvahu. Kvôli následkom, penalizácií a zbytočnej práci, ktorá z toho plynie. Konkrétne tento prípad bol už Googlu nahlásený približne pred troma dňami, ako sa v jednej uzavretej komunite zmienil užívateľ Physix. Stránky však naďalej fungujú a hrdo propagujú podmienku klikať na reklamy. Ak by ste boli tými, čo si pozrú falošné stránky s falošnou súťaž o iPhone na Facebooku, akých je ostatne pomerne dosť, nájdete stránku na bezplatnom hostingu, kde je len nadpis a jedna reklama. Tá priam vyzýva, aby ste na ňu klikli. Ak by vám to ani len nenapadlo, potom podmienky falošnej súťaže, na ktoré pristúpilo mnoho ľudí, museli doteraz vyniesť naozaj nemalú sumu.

Navádzanie na klikanie reklám Adsense

Ak viete o takomto prípade, je fajn ho nahlásiť Googlu a jeho reklamnej sieti.  Stačí napríklad údaj pri reklame v podobe: ca-pub-1178902759995848 a presný popis miest a spôsobov, ako k tomu dochádza. Google začne vlastné šetrenie veci.  Podobné prípady nahlasujte priamo do formulára: https://support.google.com/adsense/contact/violation_report

You may also like

More in:Marketing