tlaciarenKaždá firma v dnešnej dobe potrebuje občas niečo vytlačiť na papier, pretože nie každý súbor stačí mať archivovaný v elektronickej forme. Aj keď žijeme v dobe, kedy sa snažíme šetriť naše životné prostredie a tlačenú formu využívať čo najmenej, občas je nutné niektoré dôležité dokumenty vytlačiť a zaarchivovať.
V niektorých spoločnostiach môžete nájsť tlačiarne takmer v každej kancelárii. Závisí od finančných možností majiteľa firmy, akú tlačiareň pre svojich pracovníkov zvolí. Veľké spoločnosti využívajú systém zdieľania, ktorý umožňuje používať jednu multifunkčnú tlačiareň viacerým pracovníkom kancelárii. Tá je spravidla umiestnená na chodbe a je spravovaná jedným administrátorom.

Výhodou multifunkčných zariadení je okrem tlače možnosť využiť aj kopírovanie a skenovanie dokumentov rôznych formátov. V prípade zdieľania Vám tieto zariadenia naviac umožňujú si zoskenované dokumenty zaslať aj na svoj e-mail. Tieto zariadenia sú síce podstatne drahšie, ale ak potrebujete zabezpečiť kvalitnú tlač, tak sa Vám investícia do profesionálneho multifunkčného zariadenia určite oplatí. Hlavne ak zamestnávate účtovníčky, či personalistky, ktoré potrebujú dokumenty archivovať aj niekoľko rokov, tak je kvalitná tlač prakticky nevyhnutná.

Investíciou do kvalitnej tlačiarne sa však Vaša starostlivosť o toto zariadenie nekončí. Treba si všímať, ako sa tlačiareň správa a či je tlač stále kvalitná a nevykazuje nejaké anomálie. V prípade, že tlačiareň začne tlačiť dokumenty so vzhľadovými chybami, ako je posun farieb a podobne, tak je potrebné spustiť kontrolu tlače. Tá prebieha formou testovania na čistý papier. Najčastejším problémom slabnúcej nekvalitnej tlače je dochádzajúca náplň. Prvá pomoc je výmena tonerovej kazety. Tie si radšej kúpte aj do rezervy. Hlavne ak používate renovované tonery, ktoré sa spravidla míňajú rýchlejšie. Závisí od ich kvality ako dlho Vám vydržia. TU si môžete pozrieť širokú ponuku kompatibilných tonerov Samsung, ktoré Vám vydržia pomerne dlho.