Transcend na trh uvádza prvý produkt vo svojej ponuke, so zameraním na vyhotovenie videozáznamov do auta. DrivePro 200 je digitálna kamera navrhnutá pre zhotovovanie záznamu z dopravných situácií z predného skla. Full HD kamera DrivePro 200 je prispôsobená na pripevnenie na čelné sklo automobilu a jej výhodou je zaistenie dôkazného materiálu, vhodného pre stanovenie dôvodov u prípadných cestných situácií a vyšetrovaní nehôd políciou alebo poisťovňou. “Radi ponúkneme vodičom zariadenie, ktoré bude nápomocné a prispeje k ich istote na cestách” – povedal Vincent Fang, riaditeľ Oddelenia výskumu a vývoja firmy Transcend. “Pri navrhovaní kamery DrivePro 200 bolo našim cieľom vyvinúť zariadenie, ktoré sa bude vyznačovať jednoduchou obsluhou a ktoré bude podporovať vodiča počas jazdy a umožní mu nielen uložiť každý okamih cesty do fyzickej pamäti, ale aj sprístupniť ho pohodlným spôsobom, keď je potreba”. Full HD kamera DrivePro 200 je totiž naviac vybavená Wi – Fi adaptérom.

Transcend autokamera

Rozlíšenie Full HD 1080p a vylepšený režim Night View
DrivePro 200 ponúka záznam obrazu v rozlíšení Full HD s rýchlosťou 30 snímok za sekundu, objektív zložený zo 7 sklenených šošoviek zaručuje široký zorný uhol 160 stupňov a clonu f/2.0. Tieto parametre umožňujú získať detailné a ostré zábery, ako v dennom i nočnom režime. Navyše, vďaka vstavanému mikrofónu, vodič môže tiež nahrávať zvuk. Jasný 2,4″ LCD displej umožňuje zobraziť náhľad práve zaznamenaných a uložených nahrávok.

Sada obsahuje pamäťovú kartu microSDHC Class 10 16GB
Konštrukcia kamery zaručuje ľahkú inštaláciu a záznam. Vodič musí len pripevniť zariadenie na čelné sklo a jednoducho ho pripojiť do zapaľovača vo vozidle. Video súbory sa automaticky ukladajú na pamäťovú kartu Transcend microSDHC Class 10 MLC s kapacitou 16 GB. Pri zaplnení karty, funkcia Loop Recording umožní prepísať najstaršie súbory najnovšími záznamy a užívateľ tak nemusí meniť kartu alebo sa obávať, že kamera prestane v priebehu jazdy nahrávať.

Pohybový senzor G – Senzor pre detekciu udalosti
Transcend DrivePro 200 je vybavený pohybovým senzorom G – Sensorom ktorý zaznamená náhle zmenu rýchlosti, alebo že došlo ku kolízii a automaticky spustí režim núdzového záznamu. Záznam v tomto režime je chránený proti náhodnému prepísaniu. Vodič môže spustiť núdzový záznam aj ručne v prípade vzniku udalosti, ktorá môže viesť k nehode alebo inej situácii, ktorá si vyžaduje zásah policajných orgánov.

Vstavaný Wi-Fi adaptér
Pre zaistenie väčšej bezpečnosti a komfortu, Transcend ponúka funkciu bezdrôtového ovládania kamery DrivePro 200 pomocou smartfónu, tabletu alebo počítača. Bezplatné aplikácie pre systémy Apple iOS a Android zaisťujú prístup k záznamom kamery a umožňujú náhľad práve zaznamenávané nahrávky, prehrávanie uložených súborov a ich sťahovanie a tiež upravenie nastavenia zariadenia . Využitie Wi – Fi komunikácie pre rýchle prenášanie dát môže mať kľúčový význam pre účinný zásah polície v núdzových situáciách.

Kamera do auta Transcend DrivePro 200 je vybavená rozhraním USB 2.0 , ktoré umožňuje pripojenie k počítaču a rýchly prenos súborov, a video kábel, ktorý je súčasťou dodávky umožňuje prehrávanie filmov na televíznej obrazovke.

Základné funkcie produktu:

  • Zorný uhol 160 °
  • Clona f/2.0 podporujúca nahrávania pri slabom osvetlení
  • 7 sklenených šošoviek objektívu
  • Jasný 2,4 palcový farebný LCD displej
  • Pohybový senzor G – Sensor pre detekciu kolízie
  • Wi – Fi komunikácie a bezplatná aplikácia DrivePro
  • Funkcia núdzového záznamu
  • Vstavaný mikrofón a reproduktor

Dostupnosť a cena:
Predpokladaná koncová cena zariadení TRANSCEND DrivePro 200 bude v českých korunách stanovená na 3 500 , – s DPH. Na výrobok sa vzťahuje dvojročná záruka výrobcu.