Tlačové správy

Ako rýchlo a efektívne schudnúť?

Trápi vás nejaké to kilo naviac? Nezmestíte sa do obľúbených nohavíc alebo šiat? Chcete sa svojmu partnerovi ešte viac páčiť? Premýšľate, ako sa rýchlo a efektívne zbaviť nechcených kíl? Inšpirujte sa našimi tipmi a zapracujte na svojej postave.

meter a chudnutie

Keď sa povie chudnutie

Otázku, ako rýchlo a efektívne schudnúť, si už aspoň raz položil snáď každý z nás. Čo to chudnutie ale vlastne znamená?

Chudnutím rozumieme proces, kedy dochádza ku znižovaniu telesnej hmotnosti jedinca a dochádza k nemu vo chvíli, keď príjem energie nepokryje energetickú potrebu organizmu. Väčšinou sa jedná o úbytok tukového tkaniva, ktorá tvorí prirodzenú energetickú rezervu cicavcov, môže byť ale spôsobený aj stratou svalového tkaniva.

Ako začať s chudnutím a pracovať tak na vysnenej postave?

Mnohí z nás si myslia, že musia začať s hladovkou, alebo držať nejakú prísnu diétu. To ale nie je tá najlepšia cesta za vysnenou postavou. Okrem toho, že sa nám pravdepodobne vôbec nepodarí schudnúť, zaťažíme aj naše telo. Tak ako na to ísť správne?

miska a chudnutie

Tip číslo jedna: Vsaďte na správnu stravu

Kto chce zdravo chudnúť, ten mal by začať u zdravých stravovacích návykov. Medzi tie ale rozhodne nepatrí návšteva fastfoodov, konzumácia vyprážaných jedál a sladkých jedál. Aké sú pravidlá zdravého stravovania?

  • Jedzte vyváženú stravu.
  • Znížte príjem sacharidov, dorovnajte ich príjmom bielkovín a zdravých tukov.
  • Jedzte častejšie a menšie porcie, ideálne 3 – 5x denne. Deň začnite raňajkami, nezabúdajte ani na obed a večeru.
  • Zaraďte do jedálničku dostatok vlákniny.
  • Konzumujte čerstvé ovocie a zeleninu, pochutnajte si aj na orechoch a rôznych semienkach.
  • Jedzte pomaly, neprejedajte sa.

Tip číslo dva: Dodržujte pitný režim

Každý deň by sme mali vypiť 2-3 litre tekutín, ideálne čistej vody, vody ochutenej citrónom alebo nesladených čajov. Pite priebežne celý deň, nesnažte sa večer dobehnúť to, čo ste behom dňa nevypili. Vášmu telu skôr ublížite.

Tip číslo tri: Nezabúdajte na pohyb

Bez pohybu to jednoducho nepôjde. Naše telo ho potrebuje, naštartuje spaľovanie, zlepší vám náladu, prispeje ku správnemu fungovaniu kostí a svalov. Nemusíte hneď chodiť do posilňovne, stačí si vyraziť na rezkú prechádzku, zajazdiť si na bicykli, zaplávať si, zacvičiť jogu.

Viete, že u pohybu je dôležitá pravidelnosť? Skúste si niekoľkokrát za týždeň nájsť polhodinku času a popreťahujte si svoje telo.

Tip číslo štyri: Poriadne sa vyspite

Áno, aj spánok má svoj podiel na chudnutí. Ak sa dobre nevyspíte, nebude vás nič baviť, budete otrávení a bez energie. Dlhodobým nedostatkom spánku si naviac privodíte aj problémy s imunitou a bude sa vám aj horšie chudnúť.

Náš tip na záver: Nebaví vás pripravovať si diétne jedlá a počítať kalórie? Vyskúšajte KetoMix, diétu založenú na zvýšenom príjme proteínov a obmedzenom príjme sacharidov.

You may also like