Zaujímavosti

Cvičené ukrajinské husi ako zbraň proti Rusku rozosmiali internet

Rusi, respektíve Sovietsky zväz, boli vždy majstri v propagande a cenzúre. Len na chvíľu im prvenstvo vzalo NSDAP pred a počas II. svetovej vojny. Hoci sme videli už všetko, aj snahy predstaviť ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskeho ako nacistu, napriek jeho židovskému vierovyznaniu, alebo ako hlúpeho komika (kvôli roliam), napriek jeho vysokoškolskému vzdelaniu a reálnemu umeniu riešiť a riadiť, najnovší objav na internete je skôr úsmevný.

Ukrajinský husomet

Nepochybne ide o reakciu na nezmyselné témy, ktorými proruskí trollovia neustále na internete operujú. Zdá sa totiž neuveriteľné, aby sa naozaj ruská strana pokúšala ľudí presvedčiť, že špeciálne vycvičené husi, ktoré by útočili na ruské vojenské ciele a najmä lietadlá, môžu byť skutočné. Zdá sa to totiž naozaj neuveriteľné a nám zostáva veriť, že túto konšpiračnú teóriu naozaj niekto vytvoril zo žartu a nie ako holý, vedou riadne potvrdený, fakt.

Vtipné narážky sú občas upustené „medzi rečou“

Príspevky a zmienky o vycvičených husiach aspoň rozosmiali internet. Narážky na cvičenú hydinu, hľadanie husí na záberoch na oblohe, ak sa na zemi ozvú výbuchy ruskej techniky, sa objavuje v niektorých komentároch aj na iných sociálnych sieťach ako vtipná narážka. Ako vtip je to síce dobré, no ak náhodou ide o holý fakt a skutočné tvrdenie… tam sa radšej nevyjadrujeme. Husi navigované pomocou infračerveného svetla, ktoré odpaľujú turbíny, vrtule a krídla lietadiel… vo vojne sa už cvičili psy, slony, delfíny, tigre, levy a kadečo ďalšie. Husi by tak možno ani neboli ničím výnimočné. Skôr priveľmi obyčajné a nenápadné. Napríklad v úlohe zbrane. Stále však úsmevné.

Vtipné reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Cvičia sa aj na pechotu:

You may also like