Tlačové správy

Majte svoje zdravie pod palcom. K čomu slúži oxymeter?

Prístroje akým je oxymeter, by mohli mať miesto v každej domácej lekárničke. Pomôže vám mať zdravie vás aj celej rodiny pod palcom. Dnešná zrýchlená doba zdraviu príliš nenahráva, preto nie je od veci zaobstarať si malého pomocníka, ktorý si vás postráži. Pulzný oxymeter TrueLife Oxymeter X5 BT si nájde svoje uplatnenie.  oxymeter, zdravie a krvný obraz

Ako oxymeter funguje a na čo slúži?

Oxymeter si stačí navliecť na prst a za okamih zmeria saturáciu krvného hemoglobínu kyslíkom a tepovú frekvenciu, upozorní vás tak zavčas na prípadný zdravotný problém. Meranie je úplne bezbolestné a vstavaný OLED displej okamžite a prehľadne zobrazí namerané hodnoty. Tie si uchováte v aplikácii, ktorá je k dispozícii v češtine, výsledky takto môžete ľahko zdieľať napríklad so svojím lékařem. Vývoj saturácie zobrazuje prehľadný graf. Spárovanie oxymetru so smart telefónom prebieha prostredníctvom zabudovaného Bluetooth. Nastavenie displeja je možné prispôsobiť podľa svojich preferencií, volíte zo 6 variantov zobrazenia nameraných hodnôt, intenzitu jasu, aktiváciu či deaktiváciu zvukového sprievodu tepu alebo zvukového indikátoru upozorňujúceho na prípadnú vyššiu hodnotu SpO2.

Meranie pomocou oxymetru

Meranie pomocou oxymetru je vďaka špeciálnym senzorom veľmi presné, odchýlka je ±2 % a dokáže zistiť aj hodnotu perfúzneho indexu. Tá udáva podiel okysličenej krvi prichádzajúcej s každým novým srdcovým tepom k celkovému množstvu krvi, ktoré je už v končatine prítomné. Oxymeter je teda takmer povinnou výbavou pacientov s respiračným ochorením alebo ochorením srdca a ocenia ho aj vrcholoví športovci. Prístroj bol klasifikovaný ako zdravotnícke zariadenie, preto sa naňho môžete úplne spoľahnúť. Aby bol stále pripravený k akcii, automatické vypínanie chráni batérie pred vybíjaním, tie tak vydržia až 32 hodín. Oxymeter je vyrobený zo silikónového hypoalergénneho materiálu, ktorý umožňuje jeho použitie u detí aj dospelých, keďže sa prispôsobí ich prstu.

oxymeter, zdravie a krvný obraz

Pulzný oxymeter TrueLife Oximeter X5 BT je dostupný od 69,99 eur na Alza.sk

Viac informácií nájdete na https://www.truelife.eu/sk/

You may also like