Tlačové správy

Smart hodinky: monitorovanie telesnej aktivity a zdravia v tehotenstve

Tehotenstvo je obdobie, ktoré si vyžaduje osobitnú starostlivosť o zdravie a pohodu žien. Cestovať každý deň k lekárovi je však nepredstaviteľné, často aj zbytočné a stresujúce. S rýchlym pokrokom technológií sa však moderné smart hodinky s populárnym nástrojom na monitorovanie telesnej aktivity a zdravia môžu stať v tomto smere vaším verným a spoľahlivým spoločníkom.

Smart hodinky

Vďaka špičkovým senzorom, inteligentnému systému a aplikácii v mobile vám môžu inteligentné smart hodinky z Okay.sk poskytnúť pri monitorovaní vášho zdravia a telesnej aktivity vysoký komfort, o čom sa spoločne teraz presvedčíme.

Jednoduché sledovanie zmien tepovej frekvencie

Jednou z prvých a najobľúbenejších funkcií  múdrych smart hodiniek je tepová frekvencia. Tá sa môže počas tehotenstva veľmi často meniť a predstavovať ohrozenie zdravia matky i plodu. Monitorovanie tlaku a tepovej frekvencie počas vykonávania bežných aktivít, cvičenia alebo v pokoji je preto veľmi vítanou funkciou, ktorú pri využívaní hodiniek určite oceníte.

Monitorovanie počtu krokov, vzdialenosti a spálených kalórií

K podpore zdravia nášho tela prispieva aj to, ak máme počas dňa pod drobnohľadom vykonávanú fyzickú aktivitu.

Smart hodinky dokážu monitorovať počet krokov, prejdenú vzdialenosť a dokonca spálené kalórie. Takéto informácie sú dôležité nielen pre naše zdravie, ale aj zachovanie aktívneho životné štýlu, do ktorého sa po pôrode ženy dostávajú často s veľkou námahou. S hodinkami to môže byť naopak oveľa ľahšie.

Podrobná analýza spánku

Mnohé budúce matky si neuvedomujú, že ich správanie počas tehotenstva ovplyvňuje vývoj plodu. Aby preto nebol váš potomok ohrozený, myslite na svoje a jeho maximálne pohodlie už počas tehotenstva. Napríklad aj v podobe kvalitného a dostatočného spánku, s ktorého sledovaním vám pomôžu spomínané inteligentné smart hodinky.

Zariadenie je schopné sledovať dĺžku spánku, jeho kvalitu a dokonca aj obdobie. Ak si všetko správne nastavíte, je možné vedieť a vďaka hodinkám i mobilu zistiť, kedy sa v noci najviac budíte a aký problém predstavuje chrápanie. Aj tieto informácie môžu prispieť k lepšiemu pochopeniu spánkových vzorcov a kvalitnejšiemu odpočinku.

Podpora udržania zdravého srdca a celkového zdravia počas tehotenstva

Využitie smart hodiniek na monitorovanie telesnej aktivity a zdravia v tehotenstve prináša pre budúce mamičky viacero výhod. Aj tu je ale dôležité mať na pamäti, že hodinky samé o sebe nie sú plnohodnotnou náhradou za sledovanie a odporúčania odborníkom. Vaše obavy a zistené údaje je nutné vždy prekonzultovať s odborným lekárom a hodinkám prenechať úlohu sledovania presného času, merania tepu, počítania krokov alebo prijímania hovorov so správami.

Zdroj obrázka: Aila Images/Shutterstock

You may also like