Tlačové správy

Tlačiareň si niekedy opravíte sami, aj keď nie ste technický typ

Nielen pri home office je dobré mať po ruke funkčnú tlačiareň. Čo robiť, keď sa objaví niektorá z najčastejších bežných porúch?

tlačiareň pexels

Určite to dobre poznáte – vo chvíli, keď konečne potrebujete vytlačiť dôležité dokumenty a ponáhľate sa na schôdzku, vaša tlačiareň nereaguje. Čo teraz? Presne pre tieto chvíle sa vám bude hodiť prečítať si nasledujúce riadky. S tlačiarňou si vo väčšine bežných prípadov a najčastejších porúch poradíte sám. A keby nie? Vieme, čo robiť.

Zaseknutý papier? Radšej opatrne

Najčastejšou príčinou problémov s tlačou býva zaseknutý papier. Samozrejme si s ním hravo poradíte, radšej však voľte opatrný prístup. Papier vytiahnite z útrob tlačiarne vždy jemne, vyhnite sa prudkému ťahaniu. Keby došlo k roztrhnutiu, hrozilo by poškodenie časťami papiera.

Pozor na poškodenie tlačiarne

Akékoľvek riešenie zaseknutého papiera pomocou ostrých predmetov môže nenávratne poškodiť prístroj. Pokiaľ by sa stalo, postupujte, podľa už spomínaného návodu s veľkou opatrnosťou, rozhodne ale pri vyberaní papiera nepoužívajte nožnice, nôž alebo iné predmety. Prečo? Hrozí poškodenie fólie na zapekacej jednotke laserovej tlačiarne a jej výmena nepatrí medzi najlacnejšie záležitosti. To isté platí vtedy, ak vám do útrob stroja spadne kancelárska sponka alebo iný drobný predmet. Opäť platí jediné – ak si neporadíte sám a ak hrozí nebezpečenstvo poškodenia tlačiarne, radšej voľte cestu pomoci. Zavolajte odborníka a oprava bude raz dva… hotová.

Čo robiť, keď sa rozsype toner

Výmena tonera vyžaduje trpezlivosť a pokoj. Pri jeho výmene však môže dôjsť aj k menšej nehode – k vysypaniu tlačiarenského prášku. Dôležité je aj v tejto situácii zachovať chladnú hlavu a predovšetkým nesiahnuť po vysávači. Pri vysávaní hrozí vznietenie prášku a následne môže dôjsť k vzniku požiaru. Zvyšky vysypanej tlačiarskej farby opatrne zotrite suchou utierkou. A čo vás zachráni? Predsa preventívne opatrenia. S tonermi zaobchádzajte jemne a nič sa nestane.

TIP: Je tu ešte jedna nezanedbateľná rada. Chybu rozhodne neurobíte obstaraním originálnych náplní, ktoré pochádzajú priamo od výrobcu a sú plne kompatibilné. Dobrou voľbou sú tiež overené alternatívne náplne TOREX, sú výrazne lacnejšie, pritom sú tiež stávkou na istotu.

Stará dobra rada znie: Resetujte

A čo keď je porucha iná? Ak tlačiareň netlačí, nie je pripojená alebo štrajkuje, môže pomôcť reset. Resetovaniu sa môžete vyhnúť aj tým, keď prístroj pravidelne vytiahnete zo zásuvky. A ak je potrebné resetovať? Postupujte jednoducho krok za krokom podľa návodu výrobcu. Na všetko ostatné sa oplatí pozvať si technika, aby o prístroj bolo dobre postarané.

You may also like