Vzhľad stránok pod doménou *.TEL je zámerne taký strohý. Stránky na TEL doménach sú jednoduché, aby boli načítateľné na každom mobilnom telefóne s internetom. A má to aj svoje výhody, lebo aj stará šunka načíta obsah takýchto stránok a užívateľ má tak prístup v prehľadnom rozhraní k potrebným kontaktom. Stránky, ktoré systém využívajú sú napríklad uvedené dva príklady:
– český zoznam reštaurácií: restaurace.tel
– slovenská cestovná kancelária: kartago.tel

Kde vidieť jednoduchý dizajn, v mobilných telefónoch sa takmer vždy zobrazí rýchlo a veľmi podobne. Návštevník má okamžite bez hľadania prístup k informáciám ako poloha, telefón, email, popis a podobne. iPhone zobrazuje aj fotografie, ktorých je možné do domén nastaviť málinko, ale predsa sa dajú vkladať. V prvom príklade si môžete všimnúť aj prostredníctvom klasického webového prehliadača na PC, že ide o kategórie rozdelené do krajov a neskôr na mestá. Následne sú tam konkrétne reštaurácie s kontaktnými údajmi. Určite sa dá stránka považovať za dobrého navigátora medzi reštauráciami, pokiaľ máte po ruke mobil s internetom.
Druhý spomenutý príklad zas informuje o všetkých kontaktných údajoch na firmu. Následne sú tam zoznamy jednotlivých miest, kde majú značkové predajne. Tie obsahujú konkrétne dáta, ako napríklad telefónne kontakty, presnú GPS polohu do predajne a množstvo ďalších kontaktov, ak nimi prevádzka disponuje.

TEL sa zrejme udrží naozaj len pre telefóny a iPady
Pri doméne *.BIZ si zakladatelia zrejme mysleli, že bude používaná len pre účely obchodu. Ale to sa nedalo ustrážiť. Pri doméne *.ORG si možno mysleli o využívaní pre organizácie, pri doméne *.NAME zas o využití súkromných osôb a pri doménach *.XXX že pôjde len o obsah pre dospelých. Nakoniec však každý využíva čokoľvek na čokoľvek. Doména *.TEL však zrejme naozaj zostane doménou pre kontakty a pre prístup z mobilu. Nemožnosť umiestniť klasické stránky na doménu nepochybne odradí mnohých skupovateľov domén. Na druhej strane, človek nikdy nevie a možno raz uvoľnia možnosť meniť DNS. Peniaze dokážu zmeniť akékoľvek rozhodnutia a pôvodné záruky.