Tlačové správy

Batérie sú naďalej trendy! Tie tužkové sú komplementárny tovar

Videorekordéry, DVD-prehrávače či iné klasické výdobytky konca 20. storočia a začiatku 21. storočia už dnes v roku 2023 uvidíte zrejme len veľmi ojedinele. Avšak iné komplementárne produkty, ktoré boli populárne ako v roku 1990, nájdete bežne aj dnes. Reč je o tužkových batériách, ktoré už prežili viacero technologických zmien a aj dnes ich nájdeme prakticky v každej domácnosti.

Batérie

Komplementárny tovar

Je to zrejme aj vďaka faktu, že batérie predstavujú tzv. komplementárny tovar. Znamená to, že dopyt po nich je odvodený od dopytu po iných produktoch, s ktorými sú priamo spojené. Samotná tužková batéria by vám bola nanič. Svoj účel začne plniť vtedy, ak ju dáte do ovládača na televízor či klimatizáciu, do nástenných hodín či do ovládača na garáž. Vďaka tomu sú nielen klasické AA batérie, no aj iné typy tužkových batérií, stále také populárne.

Sledujú aktuálne trendy

V nadpise sme spomenuli, že batérie sú naďalej trendy, čo odzrkadľuje aj fakt, že sledujú aktuálny technologický vývoj. Dnes si už môžete vyberať. Na trhu sú jednorazové batérie, ktoré však majú oproti minulosti dlhšiu životnosť, typicky to platí napríklad pre Duracell. Potom sú tu však aj nabíjateľné batérie, ktoré sa dajú cyklicky dobíjať a používať na viackrát. To je tiež veľmi zaujímavá možnosť pre tých, ktorí majú vyššiu spotrebu batérií alebo aj myslia na životné prostredie, ktoré nechcú zaťažovať odpadom.

Oceníme až vtedy, ak nie sú

Poznáte ten pocit – o tužkových batériách možno ani netušíte, no ak sa vám zrazu vybijú a neviete si zapnúť televízor, vtedy ich oceníte. Preto je fajn mať ich doma aj v zásobe, prípade si kúpiť spomínané nabíjacie batérie. Tie stačí dať jednoducho do nabíjačky a počkať, kým budú opäť plniť svoj účel. Navyše, dnes si už batérie viete pohodlne kúpiť aj cez internet.

Zdroj obrázku: Yekatseryna Netuk / shutterstock

You may also like