Svet internetu

Na Instagrame bodujú aj šialené primitívne rady z „Ideias Incríveis“

Instagram predstavuje nekončiaci zdroj informácií a zábavy. Hodnotiť ho môžeme podľa rôznych kritérií, no stále bude aj množstvo negatív. Instagram, podobne ako mnoho iných sociálnych sietí, predstavuje aj značné riziko. Falošné alebo vymyslené informácie sú často podsúvané ako fakty, vďaka algoritmom sa do popredia dostávajú agresívne útoky, podivné udalosti, aj totálne hlúposti. Rovnako tak majú výrazný podiel na úspešnosti aj rôzne motivačné skupiny, stránky s citátmi a múdrosťami o živote, ktoré ľudia s radosťou lajkujú a tak stránky posúvajú vyššie. Špeciálna kategória sú stránky s návodmi, ako niečo vyrobiť, vyriešiť, opraviť, alebo uľahčiť. V tejto kategórií sledujeme jednu stránku (Ideias Incríveis) už viac ako dva roky.

Instagram šialenstvo, stránky Ideias Incríveis

Stále sme totiž dúfali, či pôjde o akýsi vtip, druh humoru, či pranku voči verejnosti. Reálne však stránka portugalská, či portugalsko-brazílska stránka získava na tom, že vám posunie šialenú radu na úsporu, či vyriešenie problému. V skutočnosti však pri realizácii postupu podľa návodu miniete množstvo peňazí, zničíte stôl, nábytok, byt, či mnoho nástrojov. Odrazu je z dvoch, alebo piatich použiteľných vecí odrazu jedna (a mnoho odpadu), použiteľná na pár pohybov. Tieto stránky to myslia smrteľne vážne. Predstavujú tak unikátny príklad bezohľadnosti, amatérčiny a šialenosti, ktorá sa nezastaví pred ničím. Viralita je totiž prednejšia.

Stránky šialených nápadov, pri ktorých zničíte viac

Zničiť viac ako získať – na niečo také budete odborníci, ak sa stanete fanúšikom stránok Ideias Incríveis a budete pozorne sledovať ich pomocné rady. 30 percent a možno ešte menej z týchto rád, môže mať logiku. Akonáhle vám ukážu, že nepotrebujete hrniec, ak si chcete ohriať párky, ale stačí párky vložiť do rýchlovarnej kanvice, začne vám svietiť žiarovka nad hlavou. Stránky vo svojich videách ponúkajú množstvo rád, ktoré vykonávajú ľudia oplývajúci šialeným amaterizmom. Nulovými skúsenosťami. Pre pekné video na Instagram kašlú na bezpečnosť prstov, alebo zakrývanie iných predmetov, či stola. Na peknom drevenom stole sa vyklepáva blatník, podnárazník, letuje prasklina. Neraz na peknom stole sa odohráva striekanie a farbenie.

Na výrobu rôznych provizórnych nástrojov, ktoré vydržia krátko, vyzerajú hnusne a nefungujú tak dobre, ako 1 – 2 eurové reálne výrobky z obchodu, budete musieť stráviť kopec času, minút nástroje, skrutky, zničiť fľašu, čo v našom zálohovateľnom systéme je ešte vyššia škoda. Aby ste použili podivný nástroj s malou tyčinkou, získate ju tak, že odstrihnete rúčku z lízatka. Lízatko je tak nepoužiteľné v detských ústav. Pri mnohých radách na týchto stránkach musíte zničiť štyri predmety, aby ste dosiahli jeden hnusný, nevzhľadný s výraznou nízkou životnosťou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ideias Incríveis (@ideias.incriveis.oficial)

Video: Boli by ste ochotní zničiť peknú policu, či skrinku preto, aby ste si vyrobili primitívne zatváranie? Alebo pokaziť aku vŕtačku a plynový horák tým, že si s ním a nad ním opečieme lacný špíz z párku? Autor videá nemá problém zasviniť korením horák. Viac videí sem nedáme zámerne. Slávnostne sa odhlasujeme po uistení, že stránky to s absurdnými radami myslia vážne a nazývajú ich dokonca v preklade ako „úžasné nápady“. Po príprave tohto článku už o skupine pre zničené nervy už nikdy nechceme počuť.

Ideias Incríveis a 70 percent obsahu „k plaču“

Adrenalín a pocit zúfalstva nad šialeným amaterizmom pocíti každý s pocitom zodpovednosti. Každý, kto vie, prečo vymysleli rukavice, krycie plachty a mnoho nástrojov. Ich existenciu si protagonisti na videách Ideias Incríveis suplujú prehnane provizórnymi riešeniami. Nepozerateľné videá však ľudí bavia a vo veľkom ich lajkujú. Pri nulových skúsenostiach, ako fungujú niektoré nástroje, sa ľuďom často páči výsledok. Jeho dosiahnutie si však vyžaduje zničenie množstva dreva, nádob, spotreba rôznych drahých materiálov. Všetko len pre výsledok pekného videa na Instagram či Facebook.

Stránky sú ale unikátne. Práve nehoráznymi postupmi a návodmi, za ktoré by si inak autor zaslúžil výprask, nehovoriac o logike s akou riešia niektoré problémy, získavajú popularitu. Verejnosť to prijíma. Nás však teší, že sa v komentároch objavujú ľudia, ktorí sú šokovaní a zostávajú v úžase z toho, čo sa na videách odohráva. Mať tak rozsiahlu databázu videí postavených na šialených radách a ničení zariadenia a materiálu pre hlúposti musí byť výsledkom cieleného fungovania v tomto režime. A ide im to výborne. Odporúčame pritom neinšpirovať sa ničím, čo stránky Ideias Incríveis prezentujú a považujú za dobrú radu. Do ich loga by sa tak viac hodila žiarovka vypálená, ako zaliata svetlom.

Jedno musíme uznať: sedem ciferný počet odberateľov je krásne číslo. Ak by ste vytvárali videá o tom, ako sa to má spraviť, aby ste naozaj ušetrili a nezničili ako slon v porceláne všetko navôkol, už by to nebolo tak zaujímavé. Je tak ťažko odhadnuteľné, koľkí ľudia odoberajú tieto videá s hrôzou v očiach a očakávaniach, čoho sú ešte na tejto Ideias Incríveis stránke schopní.
Zmienku o stránkach uvádzame ako odstrašujúci príklad 2,8 miliónovej stránky, ktorá šokuje obsahom po ktorom vám chýbajú prsty, zničili ste nábytok, dom, záhradu, nástroje, hadice a reálne nezískali nič. Len množstvo dier v zariadení, peňaženke aj premrhanom čase.

You may also like