ImageShackPokiaľ by ste dnes zavítali na známu internetovú službu ImageShack, kde môžete nahrávať obrázky a ďalej ich len ako odkaz používať na webe, na fórach, či v internetových aukciách, asi by ste službu nespoznali. V týchto dňoch sa mení na niečo oveľa lepšie po dizajnovej stránke, aj funkčnej. Naberá na obrátkach a tým, čo z nej je teraz pripomína Pinterest, alebo Instagram. Registráciou získavate možnosť albumov, správy fotografií, obrázkov a len teraz ponúkajú akciu prestížneho členstva za 1 dolár mesačne.

Načítanie obrázkov a nastavenia

Pekné, rýchle a moderné spracovanie
Novinkou je určite veľmi rýchly systém,  prehadné ovládanie a veľmi priateľské ovládanie. Všetko je jasné a veľmi rýchle. Systém preto hodnotím na výbornú. Okrem toho hneď po nahratí je možné získať k obrázkom ovládanie na veľkosť a spôsob použitia odkazov, čiže priame linky, alebo odkazy so zobrazením v konkrétnych stránkach, tak aby sa naozaj obrázky zobrazili napríklad v inzeráte AUKRO a podobne, ako mnohí používajú. Systém hodnotím na výbornú, čo sa ovládania a rýchlosti týka. Nahrávať pritom ide aj nie len z počítača, ale aj konkrétnej URL. Novinkou pre dnes podstatnou je podpora mobilných technológií a spolupráca s mobilnými telefónmi.

Načo nám je ImageShack a vôbec imagehosting?
Nuž a keďže majú mnohí ľudia otázky a pýtate sa nás, na čo sú nám tieto služby, je to napríklad aj na taký účel, kedy potrebujete obrázky nahrať a neskôr ich spracovať, alebo ich nahrať a poslať odkaz niekomu konkrétnemu, ak môžete poslať len text a nedá sa poslať obrázok celý. Ozaj, aj obrázok v tomto článku je nahratý na ImageShack a nie je na týchto stránkach 🙂
Jeho hlavná úloha je však prezentovať obrázky, ktoré chcete zverejniť, alebo nechcete, slúži na ich zdieľanie, pokojne archiváciu a ak chcete, tak aj na prezentáciu vášho portfólia. ImageShack používajú aj ľudia pri komunikácií s inými, keď chcú ukázať, čo sa im stalo na počítači, uvádzajú hlásenia chýb a ostatným posielajú odkaz na obrázok, kde je chyba zaznamenaná. Najviac sa však s ImageShack stretnete na internetových fórach, kde často môžete prispievať len textom a nie fotografiami, no dá sa to zmeniť tým, že uvediete odkaz na daný obrázok aj pomocou ImageShack. Takto fungujú služby, ktoré inak voláme aj ako Image Hosting. Služieb je viacero, no žaba z ImageShack je jedna z najznámejších a najstarších služieb na webe.