NovinkySoftware

JokesPhone – žartovné telefonáty nemožno považovať za fér

Sú veci, ktoré môžeme považovať ako férové a sú veci, ktoré sú jasne neférové. Jednou z takých je mobilná aplikácia JokesPhones, ktorá dovolí vašim priateľom vytočiť vaše telefónne číslo, no nie zo svojho čísla, ale čísla s predvoľbou +421971 (na Slovensku priamo 0971).

Telefonát

Táto predvoľba je využívaná mnohými číslami, ktoré vyvolávajú momentálne ľuďom na Slovensku. Výsledok? Niektorí sú pobavení, iní poriadne vytočení a naštvaní. Prečo?

Falošné telefonáty, ktoré majú šokovať

V aplikácii máte niekoľko rôznych telefonátov v predpríprave. Viete si vybrať hlasy v slovenčine, ktoré niekomu zatelefonujú a aplikácia nahráva jeho reakciu. Telefonáty sú vytvorené tak, že ide o vopred pripravený zvuk nahovorený hlasom šikovne s prestávkami a kontextom tak, aby vyvolal dojem súvislého hovoru. Využíva percento pravdepodobnosti, ako sa zachová vytočený na druhej strane.

Telefonáty majú rôzny obsah. Môže v nich byť rozhorčený falošný sused, ktorému vadí štekajúci pes, zápach marihuany pod vašimi dverami pre zlé tesnenie, alebo po vás kričí pre nejaké podivné výmysly o nevhodnom správaní. Základom je naštvať, šokovať, alebo vystrašiť. Má ísť o žartovné telefonáty, ktoré naozaj svojim spôsobom žartovné sú. Len do chvíle, keď prichádzajú v zlom čase a na nevhodnom mieste. Ak už vám také číslo telefonuje a skúša na vás triky, dajte si pozor na to, čo mu hovoríte. Nahrávka s Vašou reakciou putuje na internet a objaví sa na viacerých miestach, ktoré nemusíte mať vôbec pod kontrolou. Môže za to niekto z vašich priateľov, ale koniec koncov, máte na Facebooku naozaj všetko len priateľov, s ktorými sa vám oplatí strácať čas?

Zatiaľ nevieme o žiadne možnosti obrany pred predvoľbou alebo obrany pred zverejnením týchto nahrávok niekým v online sociálnych sieťach. Aplikácia je momentálne len viac ako mesiac na trhu a už je mimoriadne úspešná. Rozšírená vo viacerých krajinách v rôznych jazykových mutáciách.

You may also like

More in:Novinky