Externý reproduktor bude prioritne zariadením pre milovníkov hudby, filmov a možno tak trochu aj hier. Všetci tí, komu nestačí klasický reproduktorov vo svojom zariadení, môžu využiť vysunutú „predĺženú ruku“ – vytiahnutie zvuku von. Externý reproduktor je určený na to, aby dokázal dostať zo zariadenia zvuk pri podmienkach ako je ľahká manipulovateľnosť, dobrá výdrž a pripojiteľnosť. Tie najlepšie vás spoja pomocou bluetooth a práve o nich bude dnes reč. Ako vlastne spojiť zariadenie ako mobil, či tablet s externým reproduktorom?

LEITZ 6358

V redakcii máme veľmi pekný a praktický kúsok, ktorý nie je žiadnou hrkálkou a pokojne zvláda aj slušnú kvalitu zvuku pri púšťaní videí z Youtube na klasickom počítači, pichnuté v porte pre slúchadlá. Leitz Complete, tiež uvádzaný ako Leitz 6358 sa spojí s akýmkoľvek zariadením cez klasický jack pre slúchadlá, alebo s múdrym zariadením typu mobil a tablet s operačnými systémami Android alebo iOS pomocou Bluetooth. Jeho výhodou je, že pre zariadenia je rozpoznateľný a použiteľný ako handsfree.

Ako pripojiť mobil vybavený Androidom s reproduktormi:
Postup je veľmi jednoduchý, no vzhľadom na vyhľadávanie tohto spojenia sa k nemu odhodlávame až dnes pri osobnej skúsenosti s týmto druhom reproduktorov. V prvom rade prejdite do nastavení svojho Androidu, v časti Bezdrôtové pripojenia a siete. Tam nájdite sekciu BLUETOOTH a aktivujte ju. Následne tu dajte vyhľadávač zariadenia. Na externom repráčiku zapnite prepínač do polohy BLUETOOTH s modrou ikonkou. Na reproduktore vás upozorní mužský hlas, že môžete pripojiť zariadenie s hudbou. Po vyhľadávaní vám zobrazí zariadenie s názvom: Leitz 6358. Po pripojení sa zobrazí hlásenie „spárované“ a vy môžete na svojom zariadení zapnúť hudbu, film a všetko sa bude prevádzať do reproduktoru. Ovládanie hlasitosti je na múdrom zariadení, nie na repráčiku.

Ďalšie využitie modelu
Dôvodom, prečo je pod drobnohľadom práve tento model, nie je ani tak Bluetooth spojenie, ako fakt, že ide o praktické a kvalitné prevedenie, pri ktorom zabudnite na plastové hrkálky za pár centov. Pekný dizajn so svetelným prvkom, ktorý mení farby podľa aktuálnej funkcie, hravo spojíte aj s akýmkoľvek notebookom, počítačom, prehráte si hudbu, ak nemáte svoje reproduktory a to všetko len s pomocou portu pre slúchadlá. Nabíjanie je pomocou USB a výdrž má tvoriť až 6 hodinová životnosť batérie na jedno nabitie. Plusom tohto modelu je zároveň fakt, že disponuje portom pre microSD kartu, ktorú stačí vložiť do repráčiku a funguje ako prehrávač MP3 a WAV. Aby to nestačilo, vzhľadom na fakt, že sa pripája k mobilu na spôsob handsfree, môžete s ním prijímať hovory a odpovedať. Je totiž vybavený aj malým mikrofónom a tak ak vám telefonujú počas sledovania hudby, žiaden strach.