Zaujímavosti

Vychádza najnovší Farming Simulator 15, výborný, zábavný a bohatší

tonery

Výborná hra s farmárskou tematikou Farming Simulator dnes vychádza oficiálne v najnovšej verzii označenej číslom 15. Zabudnite na farmárčinu v štýle televíznej reality show, keďže hra si berie námet z poriadnej a skutočnej práce poľnohospodárov. Predstavte si traktory, vlečky, obrábacie stroje, kombajny a techniku od výmyslu sveta tejto časti neodmysliteľnej brandže. To je základom v hre, ktorá si našla fanúšikov po celom svete už v predošlých verziách a nájde si možno fanúšika aj vo vás, keď sa jej pozriete na zúbok o niečo bližšie.

Farming simulator

Hra na poľnohospodárstvo, ktorá nenudí
Mnoho rodičov si počítačové hry svojich detí predstavuje ako nezmyselné bitky, či hry na vojaka. Už od počiatku existencie hier prevládali logické hry nad tými akčnými. Simulátori sú taktiež veľkým zástupcom medzi hrami, no nejde o hry, ktoré by bavili každého. Najmä však preto, že klasický hráč sa nechce zdržiavať hrou na realitu a vôbec hrou, ktorá potrebuje trpezlivosť. V tomto prípade ide o typ hry, ktorá simuluje realitu, či sa jej snaží priblížiť. Zaujímavé však je, že to robí spôsobom, ktorý dokáže baviť, zaujať a dokonca mnohému naučiť. Váš prvý pozemok, ktorý si v hre zapnete, totiž má už dozreté obilie, ktoré musíte zožať a k tomu máte aj traktor, aj kombajn. Prvé stroje, ktoré vás naučia, ako začať. Nie je to len o žatve, ale aj o postaraní sa, aby bolo čo siať. Potrebujete teda riešiť plánovanie, siatie, obrábanie poľa, hnojenie a na to všetko môžete využiť prácu najatých pracovníkov. Nemusíte sa sami zdržiavať priamym výkonom práce, len ak jej zahájením.

Od predchodcu lepší
Od predchodcu sa vo Farming Simulator 15 objavuje niekoľko novej techniky, nové značky a zopár nových dizajnov. Zmizli známe zelené traktori, no nahradené boli ďalšími zaujímavými a silnými strojmi. Novinkou je ponuka ďalších zaujímavých možností hospodárenia, ako je možný nákup dreva a následne drevospracujúci priemysel, spracovanie medu zo včelích úľov a tiež napríklad skleniky so zeleninkou. Poteší aj novinka v podobe energetického hospodárstva, presnejšie možnosti vybudovať slnečné kolektory, ktoré ďalej prinášajú za výrobu energie zisk. Taktiež zisk prináša aj veterná elektráreň, ktorá je síce poriadne drahá, no pravidelná ziskovosť z nej môže pri dobrom hospodárení časom energetické impérium rozrastať a zaistiť tak finančnú stabilitu svojej farme. Po poslednej verzii je hra mierne vylepšená aj po grafickej stránke, rozhranie má krajšiu grafiku.

Čo vás bude baviť?
Pri hre sa bude baviť najmä hráč, ktorý má zmysel pre detail, či hlbšie hry. Nemá jasný koniec, pretože táto hra nepotrebuje koniec. Ide o hospodárenie, ktoré má tak trochu v človeku vybudovať zmysel pre obchod a dôslednosť. Možno sú to len vedľajšie produkty hrania. No u mňa to platí. Baviť bude určite povinnosť premýšľať, čo kde nasiať. Nepochybne aj fakt, že plodiny, ktoré si vypestujete vy sami aj spracúvate, predávate, či ďalej používate. Orientovať sa môžete na čokoľvek čo chcete. Napríklad sa môžete zamerať na dobytkárstvo, spracovávať mlieko, na ovce a spracovávať vlnu, alebo pomimo inej činnosti si môžete zaobstarať sliepočky, ktoré samozrejme tiež nie sú na škodu, keďže znášajú vajíčka. Celá hra má mnoho možností, ktorým sa venovať a keďže existuje multiplayer, túto srandu si môžete zahrať dokonca viacerí naraz.

Čo môže sklamať?
Sklamať môže jedine ak tak možnosť, že si niektoré trasy musíte odjazdiť sami. Rozľahlý svet veľkého obchodníka, ktorý vlastní mnoho polí a stará sa o množstvo miest naraz, plodín a veľké statky, vie byť zábavný, aj miestami únavný najmä pre cestovanie konkrétnej potrebnej techniky na dané miesto. V každom prípade však nejde o žiadne zásadné mínus, keďže z pohľadu snahy o realitu nejde vôbec o chybu.

Vývojárom sa darí udržiavať tento fenomén na veľmi dobrej úrovni a je určite jasné, že najnovšia verzia nemôže byť hanbou. Novinky a rozhranie, ktoré je zaujímavé pre oko, ovládanie a výber techniky je skrátka lepšie. Hra je veľmi rýchla. Nemáte žiaden problém ani na počítači, ktorý nie je postavený pre hry. Nenáročnosť je plusom, rýchlosť taktiež a rozsiahlosť samozrejme tiež.

Hru sme si kúpili cez systém priamo od vydavateľa na Click2Play.cz, kde sa dá okamžite stiahnuť a hrať. Veľkosť stiahnutého súboru je okolo 1 GB.

You may also like