Download & Share

Portál Download.com vás dnes skôr naštve, ako pomôže

Download.com bol svojho času výborným zdrojom pre sťahovanie software. Bolo otázkou času, kedy sa zopsuje, zhovadí a spraví to, čo spravilo mnoho podobných portálov pred nimi. všetky ich downloady prekryjú vlastnou zbytočnou aplikáciou, ktorá je akýmsi downloaderom a teda súži na stiahnutie toho programu, ktorý ste pôvodne ako jediný chceli stiahnuť. Namiesto toho si v rýchlosti sťahujete niečo cellkom iné, čo len slúži na stiahnutie požadovanej aplikácie, akoby portál ani nezaujímalo, že o ich downloader nemáte záujem. Priam utrpenie je na vás pripravené v momente, keď chcete stiahnuť len jeden program na rýchlu prácu a nepodarí sa vám to bez opakovanej a zdĺhavej inštalácie. Aby to nestačilo, download.com vám zašpiní počítať s nie len downloaderom, ale aj ďalšími programami, nainštaluje vám do počítača bez súhlasu a vedomia internetový prehliadač Opera a ešte podivný odkaz na Facebook k tomu. Pokiaľ majú záujem o poštvanie si ľudí proti sebe, sú na dobrej ceste.

Download com

Názor vychádza zo skúsenosti inštalácie aplikácie ISO Burner. Stiahnutie z Download.com a pokus o inštaláciu zabral viac ako 20 minút vďaka zaseknutiu downloadera, plus odinštaláciou bordelu a hľadaniu všetkých škôd bolo strávených ďalších 20 minút. Stiahnutie Free ISO Burnera cez Google z jeho oficiálnych stránok zabralo aj so spustením necelú minútu. Ďakujem pekne.

Naše odporúčanie
Sťahovanie software cez zbytočný downloader je často veľmi riskantné. Neznáme portály ich používajú ako formu prieniku do vášho počítača, kde nakoniec ani nedôjde k stiahnutiu toho, čo ste chceli, ale len vírusu, či nechutného objemného trójskeho koňa. Iní používajú predaplikáciu na zasvinenie vášho počítača od plochy po registre. Niektorých ikon sa nemusíte vedieť zbaviť a odinštalovať niektoré svinstvo je dokonca nemožné. Aktuálne počínanie Download.com je nešťastné. Odporúčam preto skúsiť danú aplikáciu nájsť aj na inom mieste. Občas sa vám podarí nájsť program okamžite a bez prídavného odpadu, ktoré vá zahltí počítať a znehodnotí prácu.

You may also like