Zaujímavosti

Herný zážitok v Euro Truck Simulator II obohatený o celé Francúzsko

Akoby na snívanie detských snov nebolo nikdy neskoro. Aspoň pre tých, čo kedysi snívali, že budú križovať Európu kamiónom a budú skrátka ťahať poriadny náklad za mocným ťahačom. V hernom simulátore Euro Truck Simulator II to ide hravo. Tak ako pri prvom diely sme si mohli skúsiť profesiu kamionistu, v dvojke neriešime nič iné. No v oveľa rozšírenej podobe, na rozsiahlej mape a čo je najlepšie, v perfektnom hernom spracovaní.

Euro Truck Simulator II Viva La France

Po ňom má hráč aspoň nejakú predstavu o tejto profesii, no hlavne si hrou dokáže vypracovať organizovanosť a trpezlivosť. Predstavuje totiž rozsiahly svet, ktorý prechádzate, zásobujete a to všetko s dodržiavaním všetkého, čo k práci kamionistu patrí.

Euro Truck Simulator II má kvality, pretože

Euro Truck Simulator II je možné považovať za výbornú hru. Do hernej podoby totiž priniesla dobrodružstvo, hoci sa obmedzujete na svet kamiónov, dopravy a ciest. Jednotlivé krajiny, ktoré sa do hry dostali, sú vytvorené podľa skutočných krajín. Významné miesta, aké sa dajú na ceste pozorovať, nechýbajú ani tu, aj keď niekoľko hodinové trasy sú skrátené na niekoľko minút. Vy ste hráčom, ktorý sa na začiatku rozhoduje, aký tovar vezme pre koho a za koľko. Ešte na začiatku nemáte vlastnú veľkú firmu a garáž, ktorú si založíte, nemáte čím naplniť. No jazdenie pre iných znamená príležitosti zárobku a tie neskôr môžu priniesť vlastné príležitosti na vlastné kamióny a vlastné kšefty. V doprave sú mimoriadne peniaze a tento svet sa vám odrazu veľmi ľahko pretaví do svojej podoby.

Euro Truck Simulator II Viva La France

Križujete Európu, riešite rýchlosť, dopravné predpisy a aj fyzické vlastnosti, aké v realite pôsobia na naložený kamión. Zrážky, nehody, vybočenie z cesty, to všetko má následky na technický stav kamióna, na pokutovanie, alebo na stav tovaru. Skrátka, čím ste lepším vodičom a svedomitým zamestnancom, tým viac na výplate bude a tým skôr si splníte svoj sen vlastného biznisu. Asi tak. Hra je tak populárna, že neustále vychádzajú nové prídavky. Sú to najmä muži, hráči už dnes celej série, ktorí sa venujú výrobou nových prídavkov, ale aj hraním datadiskov, akými boli napríklad Going East, alebo Škandinávia. Najnovším prídavkom je v súčasnosti Viva La France. Ako názov napovedá, pozdravíme vďaka nemu Francúzsko. Po celej svojej ploche a krásne podrobne.

Euro Truck SImulator Viva La France

Viva La France

Dostať do rozsiahlej hry Euro Truck Simulator II novú krajinu je vždy veľká udalosť. Zarytým pravidelným hráčom sa totiž ponúkne nový trh a nový svet možností. Francúzsko prinieslo viacero zastávok po celej svojej ploche a nechýba mnoho miest a oblastí, ktoré poznáme, alebo len vďaka hre spoznáme. Priniesť Francúzsko do akejkoľvek hernej podoby znamená priniesť typickú architektúru, rôznorodosť vidieka, stromy, zeleň, vinič a mnoho iného. Vývojári, ktorí pracovali na vývoji francúzskych ciest, prihliadali na ich reálny vzhľad, členitosť, terén, rieky, zalesnenosť. Je pravdou, že v prípade Slovenska sme sa dočkali len troch miest a to Bratislavy, Banskej Bystrice a Košíc, avšak Francúzsko má rozsiahlu mapu s rôznymi vzdialenosťami medzi jednotlivými miestami. Neraz je na čo pozerať, kolorit krajiny sa podaril veľmi pekne. Zážitok z hry je tak v podstate umocnený vizuálnou stránkou spracovania so všetkým, čím je hra sama o sebe. Spolu s francúzskou mapou do hry prichádza viacero ďalších firiem, drobností, ale aj nový druh tovarov, či doteraz nepokrytá energetika.

Euro Truck Simulator II Viva La France

Čiže simulátorom, ktorý predvádza niečo z povinností šoféra kamióna. Napríklad dlhé cestovanie po diaľniciach, sledovanie premávky pred sebou, za sebou, prispôsobenie jazdy vozovke, zákrutám a samozrejme vozidlu. To všetko tvorí akúsi ideu doplnenú o rozsiahle možnosti nastavení , vylepšení ťahača, nákupov, budovania vlastnej firmy, získavania certifikátov, ktoré umožnia dopravovanie aj špeciálneho druhu tovaru. Hra je v mnohom o slobode, no zároveň o povinnostiach. Neskrátite si cestu cez poorané pole, lebo skutočný kamión nič také nespraví. Ani neskočíte s kamiónom z mosta na cestu pod ním. Jednoducho to nejde. Hra pracuje s poškodením a tak sa bezohľadnou jazdou môžete čoskoro pripraviť o kamión ako taký.

Euro Truck Simulator II Viva La France

Tento zaujímavý herný zážitok prináša na slovenský trh distribútor Comgad.cz, hra je v kompletnej českej lokalizácií a nie je tak problém čomukoľvek rozumieť.

You may also like