Praktické

Vypnutie komentárov vo WordPresse odľahčí systém aj vás

tonery

Komentáre vo WordPresse sú niekedy zlý vtip. Akismet, ktorý je predinštalovaný, je v skutočnosti spoplatnený. Bežné WordPress komentáre niekedy pre stránku nemajú význam a lepšie ako byť vo chvíľke nepozornosti na jednom pozabudnutom projekte obeťou spamu, je komentáre vypnúť. Celkom vypnúť komentáre zvládne mnoho pluginov.

Spamy WordPress

Niektoré sú tak málo náročné na celý systém, že ich prítomnosť na webe je viac menej len nejakým riadkom kódu navyše. Nepredstavujú tak záťaž na systém a hlavne pomôžu odľahčiť inštaláciu vášho systému WordPress.

Odporúčané pluginy:

  • Disable Comments od Samir Shah
  • Disable Comments od rbPlugins

Systém databázy a server, v ktorom sa nachádza obrovské kvantum spamových komentárov a neustála komentovacia činnosť, dostávajú zabrať. Nie ako pri každom vstupe nového návštevníka do webu, ale i tak je to záťaž, ktorá je absolútne zbytočná. Databáza sa plní a ak náhodou máte obmedzenie hostingu, ľahko dosiahnete strop a už vám hosting vypisuje varovné správy. Tí, čo sa nevyznajú príliš v práci a vo fungovaní WordPress, sú stále vo väčšine. Menej komplikácií tak majú ak pravidelne stránky kontrolujú a spamy mažú, prípadne majú ioné riešenie komentárov cez komentovací plugin.

DISQUS bol v minulosti skvelou voľbou na komentovací systém, no keď v neplatenej verzii začal náhodne umiestňovať reklamy do komentovacích polí len na niektoré vaše stránky, podkopal vlastnú dôveru. DISQUS mimochodom nezverejnil slušné reklamy, reklamy na niečo reálne, ale výrazne podporil sieť podvodných reklám, aké sa objavujú v sieti AdNow na falošné prípravky na chudnutie, falošných lekárov a podvodné zdravotnícke portály. Niečo nemysliteľné.  Facebook komentovací systém bol tiež vhodný, no obmedzil komentujúcich len na tých, čo používajú Facebook.

Pre mnoho projektov sa ale hodí systém bez komentárov. Ideálny je stav, keď sa ani nezobrazuje znenie „No Comments„, alebo „Článok ešte nikto nekomentoval„. Celkom vypnúť komentovacie políčka dokážu hore zmienené pluginy, rovnako ako zmienky o komentároch.

  • ODPORÚČANIE: odporúčame skôr, ako komentáre vypnete, aby ste zmazali všetky spamové a rovnako tak všetky z koša. Zbytočne budú tvoriť objem dát a záťaž na server na veky vekov.

You may also like

More in:Praktické