Svet internetu

WordPress update a nový editor je hotové zúfalstvo. Ako vrátiť pôvodný?

tonery

Najnovšie WordPress redakčné systémy od verzie 5.0 prinášajú hotové zúfalstvo.  Autori, ktorí sú zodpovední za prípravu noviniek v systéme, nadobudli dojem, že robia dobre. Mýlili sa. Nový systém totiž obsahuje nový editor, ktorý je reálne nepoužiteľný. Práca s obrázkami, práca s obsahom a prehľadnosť absolútna nulová. Stránky nefungujú pre bežnú prácu a len ťažko dosiahnete rovnaké nastavenia ako pri pôvodnom systéme. Formátovanie textov na H1 a H2 či H3 a pod je minulosťou. Nepochopiteľné zmeny v tomto systéme sa naozaj len hrajú na lepšie, no v skutočnosti nie sú.

Nový editor na WordPress

Viac ako 3 milióny používateľov sa nemôže mýliť

Že autori spravili poriadnu sprostosť dokazuje sťahovateľnosť pluginu CLASSIC EDITOR, ktorý vracia späť túto pohromu do pôvodnej podoby. Plugin je nenáročný, jasný, nepotrebuje žiadne nastavenie, len aktivovanie. To je všetko. Záchrana ale pritom nebola nutná. Stačilo nemeniť to, čo fungovalo celé roky. Viac ako 3 milióny inštalácií sa pritom nemôže mýliť, ak rýchlo zháňa záchranu v obnove pôvodného zadávania a formátovania obsahu.

Classic editor

Prispôsobovanie sa moderným technológiám, tabletom a mobilom má zrejme za následok dielo, ktoré si rozhnevalo ľudí po celom svete. Kiež by bol tento editor priamo súčasťou systému a umožňoval prepínanie pohľadu.

You may also like