Zrejme práca hackera, či aj vyčíňanie vírusov majú na svedomí dnes dva inzertné portály. Na oboch ako na potvoru som niečo potreboval a ani jeden nie je k dispozícií. Kým Bazos.sk vám rovno do počítača vpustí nebezpečný Mallware, Inzercia.sk má len porušený dizajn. Nevedno prečo, stránky nemajú ani jedna chybové hlásenie o odstávke a prerábke. V oboch sa musel niekto hrať a pritom nejde o rovnakého majiteľa.

Bazos.sk
Odporúčamnevstupovať dnes na tieto stránky, pretože ako mi mallware aplikácia hlási, obsahuje mallware, ktoré sa snaží dostať do počítača a len zhodou okolností testovaný čerstvý program túto infekciu zastavil. S dobrou výbavou teda neodporúčam. Samotné vstúpenie do webu blokuje aj antivírusový program AVG.

Mallware nákaza na Bazos.sk

Inzercia.sk
Padol jej dizajn, akoby jej niekto zámerne zrušil niekoľko súčastí. Podobá sa teraz na stránky slovenskej národnej galérie, ktoré stáli daňových poplatníkov niekoľko tisíc eur (napriek hodnote max. 100 EUR.) Aj tu však pri pokuse prechádzať stránkami narazíte na mallware hrozbu. Takže pozor.

inzercia.sk problém

Je mi trochu ľúto prevádzkovateľov. Napraviť vyčíňanie vírusu môže byť pri veľkých weboch problém, časový, obsahový, aj finančný. Zárukou, ako bezpečne zistiť, či sú stránky v poriadku, je pre bežného užívateľa vstup cez Google.sk, kde sa priamo zobrazí v prípade nákazy na webe neodporúčanie vstupu na web.