Svet internetu

Centrum.sk začal mazať emaily v koši staršie 90 dní. Varuje ale až po!

Centrum.sk poskytovateľ emailových služieb a schránky centrum.sk pristúpil k zásadnej zmene. Emaily v koši a spamovom koši bude mazať. Staršie správy ako 90 dní majú osud spečatení. Na novinku však upozorňuje prostredníctvom systému Infotext, ktorý príde do schránky ľuďom bez možnosti reagovať svojou reakciou, či otázkami.

Centrum mazanie správ

Správy v koši so starším dátumom rovno zmizli

Problémom nie je ani tak zavedenie novinky ako fakt, že dlhodobo si v koši mnohí ľudia držali emaily, ktoré nechceli mať na očiach, ale zároveň bol kôš ich archívom. Prehľad zaplatených faktúr a služieb a niektoré notifikácie. Ak sa však pripojili do svojej schránky a našli varovanie o novej zmene, zároveň sa dočkali nepríjemného prekvapenia. Nemuseli totiž stihnúť svoje emaily uchrániť pred zmazaním. Úprava je totiž už nasadená. Chýba nám v tomto prípade nejaká lehota na úpravu schránok a obsahu. Email, ktorý používateľom chodí, neponúka žiadne riešenie, zvrátenie, dočasný návrat, a ani kontakt, ktorý by vedel pomôcť. Kontakt je v tomto smere dlhodobo nedostupná vec.

Znenie správy:

Vážený užívateľ, vzhľadom na neustále zlepšovanie e-mailovej služby sme do systému zapracovali automatické premazávanie e-mailov starších ako 90 dní, a to z priečinkov Kôš a Hromadná pošta.

Táto funkcia vám pomôže s kapacitou vašej schránky pre príjem nových správ. V prípade, že chcete nejakú správu z Koša, či Hromadnej pošty zachovať, tak vám ju odporúčame presunúť napríklad do vlastného priečinka.

Ďakujeme za vašu pozornosť.


Toto je správa Prevádzkovateľa obsahujuca informácie o vlastných produktoch, ktoré ste obdržal(a) ako užívateľ(ka) e-mailovej schránky.

Objavili sme aj prípady, kedy kôš zmizol bez toho, aby sa objavila správa z infotextu.

You may also like