Svet internetu

Chcete úspešný magazín? Kopírujte Boredpanda, Viralnova a 9Gag

BoredPanda portál magazínJe rok 2015 a časy, kedy boli úspešné originálne portály, sú akoby dávno za nami. Dnes totiž letia najmä portály, ktoré čitateľom prinášajú video obsah, alebo obrázkový obsah. Textový už nie je tak podstatný. Kopírovať jeden od druhého dnes zvládne naozaj každý, mimo to séria zaujímavých chytľavých obrázkov prinesie emócie, pobaví, aj zaujme. Ľudia dnes chcú jednoduché a priame informácie, ktoré poskytne práve obrázok a nič ich to nestojí. Lenže internetový priestor a internetové magazíny na Slovensku, v Čechách a všade inde vo svete majú jeden trend a ten si držia aj na Slovensku desiatky magazínov. Tie následne ťažia zo zdieľaní na Facebooku a to aj napriek tomu, že obsah vôbec nie je ich.

Stačí kopírovať a sú úspešní
V súčasnosti vám postačí poznať tri adresy a vedieť kopírovať. Vo veľkom totiž množstvo stránok doslova kopíruje zaujímavý obsah a fotografie zo stránok Viralnova.com, BoredPanda.com alebo 9Gag.com. Práve tieto portály sú výrazné veľké zahraničné magazíny, ktoré sa špecializujú na obrázkový obsah. Neustále sú však aj zdrojom inšpirácií pre mnohé iné magazíny, ktoré sa vlastne ani nezdržujú vytváraním vlastného obsahu. Jednoduchý konzument informácií najmäú cez sociálne siete je uspokojený sériou fotografií, následne preklikne na ďalšiu a ďalšiu, ak ho náhodou na cieľovej stránke zaujala aj nejaká ďalšia správa. Takmer vždy sa stretávame s veľkými reklamami, pretože ako vždy, aj tu ide o peniaze. Ak chcete záruku úspechu, pustite sa do rabovania obsahu na týchto troch portálov a nič viac vám netreba. Zanalyzované a potvrdená. Je to tak.

Originálny obsah nie je tak podstatný
Napriek tomu, že podľa SEO špecialistov a samotného Google má mať väčšie posilňovanie originálny obsah, v prípade obrázkov to nejako neplatí. Portály s kopírovaným neoriginálnym obsahom totiž pri hľadaní konkrétnych slov stále zaberajú popredné miesta. Aj vďaka záujmu ľudí o obrázkový materiál na sociálnych sieťach a na fórach majú takéto portály skrátka viac spätných odkazov reálnych ako portály, ktoré si svoj obsah tvoria sami, prípadne prinášajú hodnotnejšie informácie. Tým samozrejme nikto neporovnáva, skôr ide o poukázanie na určitú iróniu. 10 magazínov na Slovesku totiž prichádza s rovnakým článkom, možno vymeneným poradím obrázkov.

You may also like