Facebook FailureVo štvrtok 19. júna 2014 pred obedom zažívame zaujímavý výpadok Facebooku. Najväčšia sociálna sieť spadla a celý internet nemá o páde ani len zmienku. Samozrejme, podobných výpadkov má Facebook viac, tentoraz však už niekoľko minút nespravíte nič. Ak ste náhodou nahrávali galérie, alebo aktualizovali status kvôli chybe, výhodou môže byť fakt, že sa nedokážete pripraviť nielen vy, ale aj vaši čitatelia a tak chyba tak nehorí. Nedostupné servery bývajú “out” zväčša krátky moment, tentoraz to počítame na minúty a stále nenabehol.

Ako to vyzerá, keď Facebook padne a nie sú dostupné jeho servery?
Typický “fejs” prúžok v hornom okraji aktívnej obrazovky stránok nesie len logo a základom je správa o nedostupnosti služby. Jediné čo ide, je tlačidlo späť, ktoré však trochu nezmyselne odkazuje na krok späť, ktorý je opäť niekde na Facebooku a tak je celkom zbytočné naň klikať, jedine ak sa snažiť opakovane dočkať obnovy. Nachádzame tu ešte jedno tlačidlo a to “Help”, kde sa však na počudovanie neobjaví žiadna nápoveda, pomoc, či riešenie. Stále totiž ide o link na podstránku /help, ktorú buď zabudli vyrobiť, alebo len sprístupniť v prípade výpadkov. Title tohto Facebooku následne tvorí hlásenie Facebook | Error. Tiež by veru mohli zmeniť pol roka starý dátum v copyrighte. čo vy?  Šlape vám už Facebook?

Aktualizácia 10:17:  po pre niekoho nekončiacich zhruba 15 minútach sú ľudia opäť online. Následky?  Zväčša stratené správy, ktoré boli písané cez mobil a tak sa neprejavil výpadok rovnako, ako pre užívateľov počítačovej verzie. Pokračujeme v práci.