Software

Firefox blokuje flashový obsah webov jednotlivo a hlúpo

tonery

Doslova hlúpo vyriešená aktualizácia internetového prehliadača Firefox spôsobila, že každá stránka s flash obsahom sa vám môže zobrazovať a javiť ako chybná. Bannery či už reklamné, alebo súčasť stránok vytvorená vo flashi sa nebude zobrazovať a bude vyhadzovať chybu, ktorá žiaľ na strane menej skúsených užívateľov vyvolá strach, že majú chybu v počítači, či dokonca na ich stránke, pokiaľ sa s tým stretli práve na svojom blogu. Firefox tento obsah začal nezmyselne blokovať a zobrazí ich až po niekoľkých kliknutiach. Nechtiac si pritom môžete definitívne vypnúť nastavenia ohľadom zobrazovania a blokovania flashov pre konkrétnu stránku. Flashe totiž defaultne zablokuje na všetkých weboch a z vašej strany je nutné povoliť len tie, kde ich chcete vidieť priamym vlastnoručným kliknutím na v dvoch krokoch.

Firefox zlý update

  1. krok je kliknutie na hlásenie v samotnom banneri na tlačidlo POVOLIŤ
  2. krok je kliknutie na tlačidlo POVOLIŤ AJ DO BUDÚCNA, prípadne iný variant s týmto zmyslom.
  3. krok, pokúste sa zaktualizovať aplikáciu Shockwave a vôbec všetku programovú výbavu typu Flash Player (tu samozrejme nerozumie 70 percent ľudí, keďže nepracujú s počítačmi, napriek tomu je chyba a jej riešenie neprehľadné)

Samozrejme, všetko má nejaký svoj dôvod. Tento prípad nastal vďaka aktualizácií Firefoxu ale nie aktualizácií zásuvného modulu pre Flash – Shockwave. To ale bežný používateľ nezistí. Informácia nie je celkom jasná, najmä po kliknutí je možné zistiť len to, že Shockwave nie je aktuálny a môže byť ohrozený, preto kompletne blokuje všetky flashe. Lenže po kliknutí na aktualizovať sa neudeje absolútne nič. Nič sa neaktualizuje, zobrazí sa vám len stránka s obrovským množstvom textu s popisom zmien. V tomto prípade však vychádzam zo skúseností a rozčarovania bežného neskúseného používateľa internetu a ďalších podobných názorov. Nešťastné nastavenie vyvoláva zbytočné obavy, že sa niečo deje s počítačom, nastala bezpečnostná zmena, alebo nejaká hrozba. V skutočnosti sa len prehliadač rozhodol blokovať flashové animácie.

Skúsenejší používateľ pochopí, že je nutné nainštalovať poslednú verziu Shockwave. Niečo také však nezvládne hocikto, ako sme sa presvedčili počas správy počítačov na jednom celom poschodí nemenovanej spoločnosti.

You may also like

More in:Software