Novinky

Pozor, stránky lifehacĸer.com nie sú stránky lifehacker.com

tonery

Ak aj vo vašich štatistikách odkazujúcich stránok a referujúcich portálov vidieť často krát rôzne neznáme zahraničné weby, nemusí ísť o nič. V poslednom čase sa roztrhlo vrece so špekulantami, ktorí vytvárajú systém, ktorý pristupuje z rôznych IP adries na vašu doménu od seba. V štatistikách tak vidíte, že niekto prišiel zo stránky akozesocialbutton.co a vás fascinuje, že je to 30 ľudí denne. Veľa krát to robia služby, ktoré niečo ponúkajú za nemalé peniaze a týmto sa snažia oklamať človeka, že to naozaj prináša návštevy.

Aktuálne: fejkový lifehacĸer

V poslednom čase sa opakovane objavuje doména lifehacĸer.com, avšak pozor. Ide o tak trochu podvodík, alebo skôr lepšie povedané zámernú hru so znakmi.

fejk lifehacker

Nejde o to isté, ide o omyl

Niečo, čoby sme na Slovensku považovali za priestupok, alebo trestný čin, je v zahraničí celkom bežne využívané. Nebezpečenstvo zámeny hrozí preto, že v tejto doméne je znak písmenka K nahradený špeciálnym zahraničným tvarom písmena K, ktoré sa píše inak. Nuž a nové domény a ich názvy umožňujú používať aj čínske znaky, azbuku a mnoho iného. Ak ste vo svojich štatistikách našli doménu s podivným káčkom, pravdou je, že k vám vskutočnosti nikto nesmeruje. Doména robí zvláštny marketing, že sa dostáva do štatistík mnohých portálov len tým, že z nej akože niekto nasmeruje odkaz k vám.

Na stránke nájdete množstvo odkazov na rôzne služby. Akýsi Vitalij má následne v mnohých službách nastavený referal, čiže ak zavítate na tieto služby, zrejme mu už toho niečo kápne.

You may also like

More in:Novinky