Tesne na konci roka 2011 sme mohli spoznať víťaza nikdy neohlásenej ankety rebríčka tých najväčších webmaster/webdesigner failov, aké sme tu mohli mať. Nedostali sme sa asi nikto na horšie a predraženejšie stránky v celom svojom živote a ešte nám niekto s pokojnou tvárou dokáže povedať, že stránky SNG.sk sú kvalitné a moderné. Či dokonca umelecké dielo. Za nehoráznu sumu 25 000 € mali vyjsť stránky, ktoré nemožno považovať za drahšie ako 10 €. Hociktorý študent na hociktorej univerzite, vysokej škole, alebo strednej škole, ktorí doma vyrába na kolene stránky, by nepochybne vedel vymyslieť aj niečo lepšie. My neriešime a ani nebudeme chcieť riešiť toho, kto to vymyslel. Riešime jedine to, že niekto vôbec považuje toto za stránky a hodné tejto ceny.

Webové stránky takéhoto Pageranku majú predsa mať:
– parádny vzhľad, aby si udržali návštevníka a hovorili o imidži inštitúcie
– zároveň jednoduchosť, ktorá neodradí návštevníkov od dlhšieho pobytu
– má poskytovať informácie a má pôsobiť príjemne
– má disponovať vnútorným kódom, ktorý hovorí o pokuse udržať a vylepšiť pozície, nie kompletne degradovať

Namiesto toho sú tieto stránky nehorázne jednoduché, dizajn je doslova nechutný a strašný. Cena, o tej ani nehovoriac. Predraženejšiu vec máme možnosť vidieť len ak sa niekto sekne niekde v cenníku, alebo drží nulu na klávesnici o niečo dlhšie, ako pôvodne mal. Zhodneme sa asi viacerí, že SNG.sk mohlo získať oveľa lepší a oveľa lacnejší dizajn. V tomto prípade to ale ľudia zistili a prekukli, akýže to tunel, alebo čo vlastne?

Kontaktujte nás
Pokiaľ plánuje nejaká inštitúcia prerábať web a chce nasledovať tieto absurdné šľapaje, radi vyhotovíme stránky, dáme dohromady ľudí, ktorým pôjde o portfólio a skúsenosť a nie o peniaze a ešte raz peniaze. Spravíme stránky, ktoré budú zadarmo a potom nech sa porovnáva. 25 000 € je totiž brutálna suma, za ktorú si dokáže jedna mladá rodina na strednom Slovensku obstarať malý domček a slušne bývať.