Novinky

Google mení svoje podmienky, váš obsah môže sprístupniť v reklamách (ako Facebook)

Google plus icon11. októbra rozposlal Google informáciu o zmene podmienok používania svojich služieb. Ešte 8. októbra sa objavili informácie o tom, že Google už podmienky zaviedol a zmenil ich v tichosti. Informácie priniesli portály, ktoré sa dostali k anglickej verzii tohto hlásenia a k anglickej verzii znenia podmienok. Tie nadobudnú platnosť 11. novembra 2013, čiže mnohé názory v týchto článkoch boli mylné. Pravdou zostáva, že Google naozaj upravuje zmeny v rozsahu možností použitia vašej fotografie, názvu stránky a akcií zo stránok. Novinka sa týka služby Google+ a hoci už na Slovensku videné články hľadajú senzáciu a prinášajú tento fakt ako zásadnú veľkú zmenu a zásah do súkromia, treba pripomenúť, že ani to nie je celkom pravda a ide o presne to isté, čo robí celé roky Facebook bez upozornenia so všetkými.

Google vás pripojí do reklamy
V praxi bude novinka vyzerať tak, že rôzne reklamy vo svete, ktoré budú propagovať nejaké služby, či výrobky, budú obsahovať možnosť prekliknutia na hodnotenia daného produktu, či firmy. Následne sa bude dať z reklamy dostať medzi hodnotenia, alebo rovno na reklame bude vidieť, koľkí produkt odporúčajú. To isté je celé roky na Facebooku, keď pri reklame vidieť, ktorému z priateľov sa to páči. Pri reklamách v Googli sa tak môžu zobraziť drobučké fotografie tváre, názov stránky / profilu, čiže meno, prípadne komentár k danému produktu, ak ste niekedy nejaký poskytli. Hoci tieto komentáre sú prístupné na rôznych stránkach bežne, Google ich použije a spojí s danou vecou aj na iných miestach, ako len na portáli, kde ste komentár umiestnili.

Oficiálne znenie správy o zmene podmienok je k dispozícií nižšie:

Čo sa deje?
Aktualizovali sme Zmluvné podmienky spoločnosti Google vrátane zmien, ktoré sa týkajú toho, ako spoločnosť Google používa názov, fotku a akcie Vašej Stránky.
Služba Google+ je určená na to, aby Váš obsah bolo možné objaviť, napríklad zobrazením kontextovo relevantného obsahu alebo akcií, ktoré by mohli byť zaujímavé pre iných. Takéto odporúčania nazývame „zdieľané odporúčania“. Zmeny v Podmienkach podrobne objasňujú, ako sa môže názov, fotka a relevantná aktivita Vašej Stránky zobrazovať v rámci zdieľaných odporúčaní. Ak napríklad Vaša Stránka verejne sleduje inú Stránku, spoločnosť Google môže túto akciu zobraziť s uvedením názvu a fotky Vašej Stránky, keď je to relevantné a užitočné pre iných, a to aj v reklamách.
Máte plne pod kontrolou, čo zdieľate v službách Google. Na nastavenia zdieľania pre vašu Stránku nemajú tieto zmeny dopad a ako vždy rešpektujeme, ak niečo zdieľate iba s obmedzeným okruhom ľudí.
Čo môžete robiť?
Nové nastavenie „Zdieľané odporúčania“ Vám dáva kontrolu nad tým, ako sa môžu názov a fotka Vašej Stránky, ako aj Vami vykonané akcie (napríklad hodnotenia +1, recenzie alebo komentáre, ktorých ste autorom) zobrazovať v reklamách. Toto nastavenie nemá dopad na iné miesta, kde by sa mohli zobraziť názov a fotka Vašej Stránky. Nastavenie je dostupné z informačného panela Dashboard Vašej Stránky a môžete ho kedykoľvek upraviť. Ak toto nastavenie vypnete, pravdepodobne nebudete môcť používať určité funkcie, kým nastavenie znova nezapnete.
Zmeny Zmluvných podmienok nadobudnú účinnosť 11. novembra 2013. Ak nevykonáte žiadnu akciu, nastavenie Zdieľané odporúčania sa zapne.

Kde sa možno dozvedieť viac?
Ak si chcete prečítať viac o týchto aktualizáciách pre Google+ Stránky, môžete si prezrieť aktualizované Zmluvné podmienky spoločnosti Google a navštíviť Centrum pomoci Google+.
Prečítajte si aj aktualizované Dodatočné zmluvné podmienky pre Google+ Stránky.
Ďakujeme.
Tím služby Google+

You may also like

More in:Novinky