Novinky

Cenovo dostupný program na technické kreslenie: Náhrada za AutoCAD

Nájsť kvalitnú alternatívu za AutoCAD môže byť niekedy náročné. Program na technické kreslenie by mal disponovať inovatívnymi funkciami ktoré sa zhodujú, alebo sú podobné s pôvodnou verziou AutoCAD. V súčasnosti by v programe nemalo chýbať ani prehľadné užívateľské rozhranie a cenová dostupnosť. Prečo je práve GstarCAD ideálnou možnosťou a aké sú jeho významné softvérové vychytávky?

Projektovanie

GstarCAD: Efektívne a presné navrhovanie projektov

Od uvedenia GstarCAD na trh prešlo už niekoľko rokov. Vývojári však neustále prichádzajú s kľúčovými vylepšeniami a čoraz lepším výkonom a stabilitou. Vysokofunkčný program na technické kreslenie sa na základe vysokého dopytu stal jedným z najžiadanejších alternatív za AutoCAD.

Používatelia si môžu vybrať, či svoje návrhy uskutočnia v 2D verzií, alebo kreslenie povýšia do 3D rozmerov. Každá z obidvoch možností nájde uplatnenie pri realizácií rôznych projektov. Zatiaľ čo v 2D CAD vytvoríte dizajn prehľadne a rýchlejšie, trojrozmerné náčrty ponúkajú pestrejšiu vizualizáciu. Výsledná 2D technická kresba sa tiež dá premeniť do 3D.

Komplexná funkcionalita GstarCAD úzko súvisí aj s kompatibilitou pre nadstavby. Výhody nadstavby CADprofi Architectural sú určené pre architektov a ich tvorbu stavebných plánov. CADprofi Electrical slúži na kreslenie elektroinštalácie, zatiaľ čo CADprofi Mechanical podporuje návrhy v oblasti strojárstva. K dispozícií máte aj ďalšie externé CAD nadstavby, kompatibilné nielen s GstarCAD Standard, ale aj s GstarCAD Professional:

 • AutoPen: kanalizácie, vodné toky, plynovody a iné
 • Spatial Manager: import, export a spravovanie geopriestorových dát
 • RailCAD: návrhy železničných tratí, usporiadanie koľají a ďalšie
 • MultiSTEEL: kreslenie oceľových konštrukcií
 • MultiREBAR: vlastné vytváranie typov a tvarov výstuže

GS Soft programy: Rýchla inštalácia a oboznámenie s programom

AutoCAD a práca s ním si síce vyžaduje istý druh odbornej spôsobilosti, no akonáhle sa v programe naučíte tvoriť projekty, nebudete mať problém plynule prejsť do GstarCAD verzie a naopak. Inštalácia programu nezaberá veľa pamäte (zväčša medzi 200-300 MB). CAD programy poskytujú aj technickú príručku v PDF, kde nájdete účelné a prehľadné informácie.

Technická online podpora je skvelým riešením pri nejasnostiach, či prípadných problémoch. Na gstarcad.sk viete s podporou komunikovať cez chat a tiež využiť funkciu vzdialeného ovládania. Po spustení služby dostanú technici povolenie na dočasnú kontrolu nad počítačom klienta, aby na diaľku vyriešili konkrétny problém.

Podpora DWG (skratka z anglického DraWinG) umožňuje projektantom jednoduché sledovanie a výmenu dát, vytvorenie zmien, či napríklad vrátenie sa k predchádzajúcej verzii, čo vo výsledku zabezpečí kvalitnejší návrh, presnosť a lepšiu spoluprácu v tíme. Do kategórie výhod môžeme zaradiť aj fakt, že GS Soft programy neušetríte len množstvo času, ale aj peniaze. Mesačná skúšobná doba je bezplatná a trvalá licencia má výhodnú cenovú dostupnosť. Nie je nezvyčajné, keď na oficiálnej stránke predajcu objavíte aj viacpercentné zľavy.

Aké ďalšie benefity poskytuje GstarCAD?

Inovatívny program disponuje širokým množstvom vlastností, kde okrem spomenutých patria tiež:

 • Stručná a prehľadná štruktúra technických výkresov
 • Individuálne rozhodnutie pre aktualizáciu systému
 • Možnosť zobrazenia starších návrhov na základe dátumov a protokolov
 • Pohodlný import a export projektu
 • Možnosť udeliť prístup k výkresu inému projektantovi
 • Využívanie funkcií dynamických blokov

You may also like

More in:Novinky