Novinky

Prezentácia SEO výsledkov: ktoré nástroje využiť?

Obzeráte sa po iných nástrojoch ako sú excelové tabuľky a rôzne dokumentové editory? Nechcete sa už držať skostnatených klasík a pravidelných manuálnych vypĺňačiek? Nemusíte. Doba nám pokročila a existuje nespočetné množstvo online nástrojov, ktoré uľahčia prácu a zlepšia vizuál.

SEO výsledky

Ako na SEO výsledky, aby vyzerali čo najlepšie? Aj vy si kladiete túto otázku každý mesiac, keď prezentujete klientovi, čo sa podarilo? Ak ste ešte neobjavili Data Studio a Canvu, poďte s nami na to a urobte na klienta lepší dojem.

Data Studio – dáta upratané v prehľadných tabuľkách a grafoch

Tento prezentačný nástroj vám umožní vytvoriť super tabuľky a grafy na základe údajov z analytických nástrojov ako sú Google Analytics alebo Google Search Console i z vášho interného Google Drive (tabuľky, kde môžete mať na mesačnej báze aktualizované údaje o webe, konkurencii, kontente). Ak chcete mať ako SEO agentúra cveng, určite by ste mali Data Studio začať používať namiesto množstva tabuliek, dokumentov, PDF-iek.

Canva – dáta okrášlené grafikou

V tomto nástroji si môžete vybrať šablónu a s ňou následne viete pracovať, resp. prispôsobovať si ju podľa seba. Následne vkladáte do textových polí dáta, ktoré chcete zvýrazniť pre klienta. Nahrávate obrázky a printscreeny s grafmi a údajmi. Používate prvky a štýly z ponuky nástroja. Fantázii sa medze nekladú a výsledkom môže byť dizajn, kde zhrniete všetko podstatné za napríklad polročné alebo ročné obdobie spolupráce.

Optimalizácia pre vyhľadávače je síce beh na dlhé trate, ale správne zvolené SEO služby a nástroje vedia priniesť dobré a zároveň pekne vyzerajúce data za pomerne krátky čas.

You may also like

More in:Novinky