Z dlhodobého sledovania popularity sociálnej siete a zoznamky na adrese Pokec.azet.sk je možné povedať, že svoju popularitu nestratila. Pri sledovaní vyhľadávačov, rôznych štatistík aj na našich stránkach, na iných stránkach a najmä pri sledovaní diskusií je možné povedať, že Pokec láka pozornosť aj ľudí, ktorým nejde o používanie jeho služieb. Dovolil som si zostaviť rebríček5 najčastejších hľadaní v spojení s Pokecom, ktoré na webe sú.
1. Zoznámenie a hľadanie partnera, či priateľov
Áno, v tejto hlavnej spojitosti sa Pokec nachádza takmer v každom vyhľadávači a v rôznych katalógoch. Ide totiž predsa len o prioritný popis služby, jej základ a hlavná funkcia. Ponúka možnosť zoznámení, spojenia s priateľmi a možnosti komunikácie
2. Klamári a klamstvá
Keď pokec, tak aj klamári a klamstvá. Klamstvá a rôzne obmeny tohto slová, sú pomerne často v spojení s Pokecom. Mnohí ľudia svoju anonymutu využívajú v rôznej miere. Niekde to prekračuje aj medze nie len slušnosti, ale aj zákona.
3. Podvody a falošné profily
Častá téma, o ktorej sa neraz diskutuje, a niet sa čomu diviť. Každé populárne miesto, kde sa stretáva veľa ľudí, láka pozornosť aj podvodníkov. K tomu si pripočítakme ešte tému SPAM a nevyžiadaná reklama. Aj tá patrí pod túto skupinu hľadaní a je pomerne častá.
4. Hacking a zistenie hesla do účtu
Pomerne často hľadajú rôzni ľudia spôsoby, ako sa niekomu dostať do účtu a takmer nikdy nenájdu zaručený spôsob, pretože správcovia služby predsa len nespia. Najmä po tom, čo im šikovný hacker odtajnil všetky heslá a prístup takmer všade odrazu mal ktokoľvek.
5. Heslá do albumu s fotkami
Najčastejšie vyhľadávanie je vyhľadávanie hesiel do albumov. V domnienke, že nejaký dobrák presedí niekoľko dní či mesiacov zisťovaním hesiel do rôznych albumov a potom ich zavesí na web, zas iný dobrák presedí hodiny hľadaním takýchto bájnych miest, kde tieto heslá majú byť. Sú to však najmä fingované zoznamy rôznych falošných účtov a lesbičiek, ktoré sa takto snažia spropagovať sami seba, hoci ide aj o 30 účtov toho istého autora a správcu. Tieto zoznamy hesiel sa potom kopírujú len taký fukot z jedného blogu na druhý. Treba však podotknúť, že vždy ide o bezplatné freeblogy ako blog.cz, estranky.cz, estranky.sk, webgarden, weblahko a podobne. Vo vyhľadávaní hesiel do Facebooku ide často o spojenie spolu s rokom. To pre zamedzenie, aby vám nevybehli heslá z roku 2011. Hľadaním „Nové heslá do pokecu albumov 2013“ si mnohí myslia, že sa dopracujú k reálne aktualizovanému zoznamu hesiel. V prípade tých z 2012 sa napríklad magazínu Zaujimavosti.net podarilo dostať k približne len 10 percentám nájdených profilov, pričom fungovalo opäť možno len 10 percent a následne asi 96% z týchto nezmenených hesiel bolo na profiloch falošných lesbičiek. Fotografie evidentne stiahnuté niekde na internete, občas s ustrihnutým nerovným pomerom strán, kde chýba reklama, alebo je pôvodný portál neodborne odstrihnutý. V skutku škoda času.